Завантаження ...

На Сумщині заміновано понад 1700 га сільськогосподарських площ

На Сумщині заміновано понад 1700 га сільськогосподарських площ фото

У Сумській області заміновано 1760 га сільськогосподарських площ. Про це розповів керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Маслак.

"Вже проведено роботи на території понад 1,5 тис. га. Наразі залишилося провести роботи у двох територіальних громадах, по двох земельних ділянках", - сказав він. Роботи, за його словами, постійно тривають, пише Суспільне.

Сергій Карпенко, керівник одного із аграрних господарств, розповідає, що майже 200 га землі, які були у них в обробітку під Тростянцем, були заміновані. "Ми провели частину обстеження самі, а потім з представниками ДСНС провели розмінування. І тоді ми могли провести посівну", - розповів він.

З початку повномасштабної війни на Сумщині вибухотехніки та сапери обстежили площу 1 млн 300 тисяч га, до якої входять об’єкти критичної інфраструктури, дороги, сільгоспугіддя та житловий сектор. Під час розмінування знищено понад 8 тисяч вибухонебезпечних предметів. Про це розповів Суспільному речник ДСНС України у Сумській області Олег Стрілка.

"На території Сумської області знищено понад 8 тисяч вибухонебезпечних предметів. Серед них були 20 авіаційних бомб. Вздовж 20 км кордону ще потрібно буде очистити територію, площею понад 1 млн га", - додав Стрілка.

З лютого 2022 року на Сумщині загинули 7 людей, що підірвались на мінах.

 
 
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: