На Сумщині підбили підсумки посівної кампанії

Цьогоріч, попри постійні обстріли прикордонних громад області, аграрії засіяли 1033 тис га земель, що становить 91% від обсягів минулого року. Комплекс весняно-польових робіт практично завершений.

Цьогоріч, попри постійні обстріли прикордонних громад області, аграрії засіяли 1033 тис га земель, що становить 91% від обсягів минулого року. Комплекс весняно-польових робіт практично завершений.

На підсумковому засіданні обласного штабу щодо сприяння проведенню комплексу весняно-польових робіт під головуванням першого заступника голови Сумської обласної військової адміністрації Тараса Савченка підвели підсумки посівної кампанії і обговорили актуальні питання.

Цьогоріч ярі зернові та зернобобові культури посіяно в запланованих обсягах на площі 338,0 тис. гектарів, олійні культури – 448,8 тис. гектарів.

Дещо скоротилися, у порівнянні з минулим роком, площі пшениці, кукурудзи на зерно, соняшнику, сої.

Гречки засіяно понад 10,0 тис. гектарів, проса – 2 тис. гектарів.

«Дякую аграріям за сміливість, відданість справі. Незважаючи на всі виклики, ми маємо пристойні результати посівної кампанії і сподіваємось отримати відповідний врожай. Зі свого боку і надалі допомагатимемо аграріям у пошуку ефективних і компромісних рішень для розв’язання проблемних задач, пов’язаних з організацією роботи підприємств, з проведенням комплексу сезонних робіт», – зазначив Тарас Савченко.

У ході засідання детально розібрали причини підриву сільськогосподарської техніки, які стались у травні цього року.

Щоби максимально убезпечити людей і запобігти знищенню майна у майбутньому було вирішено доопрацювати існуючий алгоритм дій.

Зокрема, аграріям обов’язково необхідно узгоджувати рух сільгосптранспорту з військовими. Також для пересування техніки рекомендується, по можливості, обирати дороги з твердим покриттям.

Окрім цього польові дороги систематично, з певною періодичністю, повинні перевірятись на наявність вибухонебезпечних предметів.

До початку липня має бути опрацьоване і вирішене питання щодо переоблаштування блокпостів, які становлять перешкоду для руху великогабаритної сільськогосподарської техніки.

Також на засіданні акцентували увагу на дотриманні аграріями заходів протипожежної безпеки, обговорили питання бронювання працівників і особливості сплати земельного податку.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: