Завантаження ...

Екологи порахували збитки довкіллю від знищення базу відпочинку НПП «Деснянсько-Старогутський»

Екологи порахували збитки довкіллю від знищення базу відпочинку НПП «Деснянсько-Старогутський» фото

Фахівці Державної екологічної інспекції у Сумській області обстежили територію бази відпочинку «Деснянка», яка є власністю Національного природного парку «Деснянсько-Старогутський». Вона була одним з улюблених туристичних і дослідницьких осередків на півночі Сумщини. Зокрема, там систематично зупинялися учасники наукових експедицій та рейдових бригад служби держохорони нацпарку, відбувалися різноманітні екологічні фестивалі та семінари, і багато років поспіль проводився Всеукраїнський дитячий екологічний табір «Деснянські зорі».

Але місяць тому окупаційні війська російської федерації завдали авіаударів по базі «Деснянка», повністю зруйнувавши її туристичну інфраструктуру. Не обійшлося і без прямих негативних наслідків для навколишнього природного середовища. Зокрема, у ході детального обстеження постраждалої території було встановлено, що внаслідок влучання авіабомб будівельними та іншими відходами засмічено земельну ділянку загальною площею 8500 квадратних метрів.

Крім того, непоправної шкоди зазнав і прилеглий лісовий масив, який знаходиться у віданні Очкинського лісництва філії «Свеське лісове господарство» ДСЛП «Ліси України». Безліч дерев навколо бази відпочинку посікло уламками, багато з них зламалося на висоті від 1 до 4 метрів, а деякі стовбури внаслідок вибухів значно обвуглилися. Загалом, до ступеня припинення росту пошкоджено 41 дерево, з яких 2 дуби, всі інші – сосни з діаметром пнів від 20 до 55 см.

За офіційними розрахунками фахівців Державної екологічної інспекції у Сумській області, загальна сума збитків, нанесених рослинному світу та земельним ресурсам, склала майже 1,7 мільйона гривень збитків.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: