У Сумській ОДА буде нова структура

Відповідні зміни у структурі Сумської обласної військової адміністрації анонсував під час щотижневої апаратної наради очільник Сумщини Володимир Артюх.

Відповідні зміни у структурі Сумської обласної військової адміністрації анонсував під час щотижневої апаратної наради очільник Сумщини Володимир Артюх.

За його словами, структура органу державного управління наразі потребує чіткої архітектури та функціональних корективів. Це пов’язано із викликами війни, а також появою нових функцій і завдань, які постають у військовий час перед держаними управлінцями.

Так, майбутня структура Сумської ОВА передбачає утворення нових підрозділів.

Зокрема, на базі Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності і Департаменту розвитку інфраструктури відтепер з’явиться Департамент розвитку громад, територій та інфраструктури. Фахівці цього Департаменту працюватимуть над виконанням завдань Президента України та профільного Міністерства (Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України). Зокрема опікуватимуться питаннями підготовки до опалювального сезону, відновлення доріг, допомоги громадам тощо. У його складі буде утворений підрозділ прикордонних територій.

На базі управління культури і відділу промоції та туризму з’явиться Департамент культури, туризму та релігій. У складі цього Департаменту буде утворений підрозділ з питань релігій, у зв’язку з чим реалізація державної політики в сфері міжнаціональних відносин, релігій та захисту прав національних меншин передається від Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю новоствореному підрозділу.

Крім того, Департамент економічного розвитку і торгівлі буде перейменовано в Департамент міжнародного співробітництва та економічного розвитку. У його складі утворюється підрозділ, який опікуватиметься на території області питаннями єдиної державної зовнішньоекономічної політики у сфері зовнішніх зносин та міжнародного співробітництва.

Департамент соціального захисту населення носитиме назву – Департамент з питань соціальної політики, ветеранів та реінтеграції, що відповідає тим напрямкам роботи і обсягу завдань, які наразі виконують фахівці підрозділу.

Департамент захисту довкілля та енергетики буде переформатовано в Департамент захисту довкілля та природних ресурсів, задля посилення роботи в цьому напрямку. Відповідно, реалізація державної політики в сфері паливно-енергетичного комплексу на території області передається до Департаменту розвитку громад, територій та інфраструктури.

Крім того, у зв’язку із структурними змінами буде здійснена передача ще ряду функцій та повноважень між структурними підрозділами. Зокрема, реалізація повноважень у сфері регулювання земельних відносин на території області передається від Департаменту АПК до Департаменту захисту довкілля та природних ресурсів.

Також повноваження щодо реалізації державної політики в сфері захисту критичної інфраструктури на території області здійснюватиме Департамент цивільного захисту населення. У його складі буде утворено підрозділ критичної інфраструктури.

 

«Структура Сумської ОВА будується відповідно до нових реалій життя та викликів війни. Вона, перш за все, має бути ефективною, з чітким розподілом функціональних обов’язків та відповідальності. Наразі процес структурних змін триває, готується відповідне розпорядження. Всі етапи і процедури мають завершитися у визначений час, з дотриманням вимог законодавства та регламенту», – зазначив Володимир Артюх.

 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: