Завантаження ...

Мобільні медичні команди ГО «Академії Сімейної Медицини України» продовжують надавати допомогу у віддалених населених пунктах

Мобільні медичні команди ГО «Академії Сімейної Медицини України» продовжують надавати допомогу у віддалених населених пунктах фото

Майже 1000 пацієнтів отримали кваліфіковану первинну медичну допомогу у віддалених населених пунктах Сумської області. До мобільних медичних команд входять кваліфіковані лікарі, фельдшери, медсестри та інші медичні працівники.Вони надають загальні медичні консультації, діагностику, лікування та профілактичні заходи. За потреби також забезпечують пацієнтів безплатними медикаментами.

Пацієнтка Лідія Іванівна, яка мешкає у селі Жигайлівці, вже знає, коли приїздять медики у село. Тож, постійно приходить на обстеження. Запевняє, що за час війни, стан здоров’я, а особливо хронічні хвороби загострились. Ба більше, є проблема і з доступом до ліків. Тож, подекуди це є справжнім порятунком для жінки. 

 

«За час виїздів мобільних медичних команд я покращила свій стан здоров’я. По-перше, і таблетки дають, і ЕКГ можна зробити, і пораду дадуть хорошу, а ще ж іноді починаю пригадувати як було у перші дні, то дівчата і вислухають, і заспокоять»,- пригадує пані Лідія Іванівна.

 

 

Проєкт реалізує ГО “Академія сімейної медицини України” спільно з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Ба більше, серед складу медичних команд є і лікарі з окупованих територій. 

 

«Завдяки регулярним виїздам у сімейних лікарів з’явилась можливість контролювати схеми лікування та їх корегувати. Не рідко стає так, що медики стають у тому числі і психологами для пацієнтів», - Анна Карпова, координаторка проєкту в Сумській області.

Найчастіше команди лікарів Сумщини отримують звернення з приводу ІХС, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань легень, цукрового діабету. Всім пацієнтам надають безкоштовні ліки. 

Медики працюють у Чернечинській ОТГ та Боромлянській ТГ. Про заплановані візити жителів сіл заздалегідь повідомляють старости.

Проєкт нині втілюють у 5 областях України  за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. Проєкт триватиме до жовтня 2023 року. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: