Завантаження ...

Як має змінитися Україна після нашої перемоги – голос людей з Одеси, Чернігова, Сум і Чернівців

Як має змінитися Україна після нашої перемоги – голос людей з Одеси, Чернігова, Сум і Чернівців фото

Перемога неодмінно буде за Україною, бо на нашому боці правда, справедливість, і нас підтримує весь світ. Безумовно, війна вже змінила кожного з нас, але якими ми маємо стати після війни? Хтось може справедливо зауважити, що не варто говорити про те, якою має стати Україна після перемоги, допоки наші солдати гинуть на фронті і допоки ця перемога не отримана.

Але війна, як лакмус, проявляє як сильні, так і слабкі сторони будь якого суспільства, будь-якої країни. І певні зміни в країні відбуваються вже прямо зараз – швидка адаптація під нові екстремальні умови життя під час страшної, великої війни. А певні зміни в Україні мають також відбутися вже після її закінчення для того, щоб ми стали сильніші і ефективніші у протистоянні ворогу і новим викликам.

Саме тому ми маємо думати про це і говорити в середині суспільства, говорити один з одним. Яким має стати Україна, українське суспільство після того, як ми здолаємо ворога і почнемо відбудовувати країну? Що маємо змінити в самих собі, а що в державі в цілому? Чи буде світ підтримувати нас і надалі, і чи зможемо ми отримати репарації від росії? Це проект «Голос людей», і такі запитання ми поставили на вулицях українських міст: Одеси, Чернівців, Сум і Чернігова.

 
 
 

Міжрегіональний проект «Голос людей» організований на базі редакцій медіакомпаній з чотирьох українських міст. Співорганізаторами і партнерами проекту виступили: інформаційний сайт «Одеське життя», сумський сайт MistoSumy.com, сайт Чернівців 0372.ua та чернігівський сайт 0462.ua.

Наше опитування не претендує на стовідсоткову репрезентативність, ми просто поспілкувалися з людьми на вулицях українських міст. Але певні спільні тенденції у відповідях людей з різних регіонів України все ж таки можна окреслити. По-перше, українці впевнені у своїй перемозі, адже ми ведемо справедливу війну з ворогом-агресором. По-друге, більшість опитаних налаштована на те, що наслідки війни ми будемо долати не менше 5-6 років. Також чимало людей схиляються до думки, що це будуть «десятки років». По-третє, українці зазначають, що не варто чекати великої підтримки від партнерів чи репарацій від росії, а варто розраховувати перш за все на самих себе і власні сили. І як однин із головних тягарів, який заважає розвиватися країні, і який варто викорінити якнайшвидше, люди вказують корупцію.

А що з цього приводу думаєте ви, якою бачите Україну майбутнього і українське суспільство після нашої перемоги? Пишіть в коментарях!

Також дивіться:

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: