Завантаження ...

З ока глухів’янки видалили паразита

З ока глухів’янки видалили паразита фото

Мешканка міста Глухова захворіла на дирофіляріоз ока. Шляхом хірургічного втручання гельмінт видалений.

Ви чули про захворювання, яке в перекладі з латині означає «зла нитка»? Розповідає завідуюча Глухівським відділенням Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Марина Матвієнко, пише Глухів.інфо.

“Уявіть собі ситуацію, коли ви займаєтесь своєю звичною справою і раптом у ваше життя вривається чужинець! На чолі, під шкірою, ви відчуваєте якийсь незвичний рух, ворушіння, а коли ви бачите у своєму дзеркальному відображенні звивисті контури ниткоподібного хробака під шкірою (довжина до 17 см), вас охоплює паніка.

Ви викликаєте швидку допомогу або прямуєте в лікарню. Але на момент огляду лікарем всі прояви хвороби можуть безслідно зникнути. Повтор може відбутися через невизначений час, навіть півроку, але зовсім в іншому місці. А може більше ніколи не нагадувати про себе.

От такий він – дирофіляріоз, підшкірний гельмінтоз, з дуже незвичайним механізмом зараження – через укуси кровосисних комах, частіше за все, комарів.

Локалізація гельмінта дуже різноманітна: орган зору (приблизно у 40% хворих), обличчя, голова, тулуб, кінцівки, ротова порожнина, молочні залози, пупок, статеві органи, тощо. Характерно, що пересувається дирофілярія під шкірою майже безболісно, хоча відстань може складати до 30 см за 2 доби. Коли ж навкруги гельмінта утворюється капсула, хвороба проявляється у вигляді невеликого підшкірного ущільнення (атероми, кісти тощо), що іноді супроводжується набряком, свербіжем, болючістю. Може підвищуватись температура тіла. Загалом, симптоматику визначає місце локалізації гельмінта.

В організмі людини гельмінт не розмножується, після хірургічного видалення, як правило, 1 особини гельмінта, функції ураженого органу відновлюються! Максимальний термін життя дирофілярії в організмі хазяїна становить два роки.

Джерелом інвазії для людини є тварини родини псових, кошачих, що інфікуються при укусах тих же комарів. При прямому контакті з хворими тваринами зараження людини не відбувається. Заразитись можна тільки через укус кровосисних комах, у т.ч. комарів!

ПРОФІЛАКТИКА:

Своєчасне лікування тварин як джерела хвороби.

Використання для кішок та собак різних видів нашийників та інших засобів, що захищають від бліх і кліщів, що також є переносниками збудниками багатьох захворювань, у тому числі і дирофіляріозу.

Застосування людиною репелентів – препаратів, що відлякують комарів. Ефективне використання електрофумігаторів з інсектицидними пігулками або рідинами, інсектицидних спіралей.

В вечірній час рекомендується використання одягу, який максимально захищає тіло від укусів комах, засітчення вікон та дверей в приміщеннях.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: