Завантаження ...

На Сумщині за сприяння ЮНІСЕФ з’явиться міжсекторальний центр для допомоги дітям.

На Сумщині за сприяння ЮНІСЕФ з’явиться міжсекторальний центр для допомоги дітям. фото

Створення Центру захисту та соціально-психологічної підтримки у процесі правосуддя дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус), відбувається у рамках підписаного Меморандуму про порозуміння між Сумською ОВА та Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров'я».

Особливості реалізації проекту «Впровадження моделі Барнахуса для захисту дітей, постраждалих від насильства», який здійснюється за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), організаційні та юридичні моменти формування структури, рекрутинг фахівців та алгоритм налагодження взаємодії між усіма учасниками обговорили під час наради у заступника голови Сумської обласної військової адміністрації Олени Бойко.

Як підкреслила чиновниця, ідея Центру за моделлю Барнахуса полягає у створенні комфортного середовища для дітей даної категорії, забезпеченні комплексного підходу у наданні допомоги та проведенні необхідних процедур слідчого характеру.

 

«На жаль, сьогодні дітям, які стають жертвами чи свідками злочинів, у процесі правосуддя часто доводиться проходити певні стандартні процедури, тим самим вчергове переживати стрес, згадувати негативний досвід. Поява такого Центру покликана мінімізувати травмуючі фактори завдяки принципу роботи усіх спеціалістів із дитиною «під одним дахом», – наголосила вона.

 

Установа функціонуватиме стаціонарно. Планується, що утвориться вона, як відділення Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, який підпорядкований службі у справах дітей Сумської ОВА. У штаті передбачено посаду координатора, соціального працівника, психолога. У складі мультидисциплінарної групи вони разом із представниками поліції, прокуратури, медичними працівниками будуватимуть роботу з дітьми за моделлю Барнахуса.

Зважаючи на важливість питання, Олена Бойко доручила додатково опрацювати коло учасників, яких потрібно буде залучати до роботи Центру, та забезпечити для членів мультидисциплінарної групи проходження спеціальних курсів та тренінгів.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: