Чи пофільтрувала війна ваше коло друзів - думки та історії сум’ян

Кожного року весь світ відзначає День друзів. Країни святкують у різні дні, але більшість дотримується офіційної дати - 30 липня. Започаткування цього свята також доволі розмито: де? коли? - достеменно невідомо. Ми спробували розібратися в історії торжества та дізналися, чи змінилося коло друзів у сум’ян від початку повномасштабного вторгнення і вислухали їхні історії.

Кожного року весь світ відзначає День друзів. Країни святкують у різні дні, але більшість дотримується офіційної дати - 30 липня. Започаткування цього свята також доволі розмито: де? коли? - достеменно невідомо. Ми спробували розібратися в історії торжества та дізналися, чи змінилося коло друзів у сум’ян від початку повномасштабного вторгнення і вислухали їхні історії.

День дружби започаткував Джойс Холл, засновник карток Hallmark у 1930 році, який передбачався 2 серпня та днем, коли люди святкували свої дружні стосунки святковими торжествами. День дружби був організований Національною асоціацією вітальних листівок у 1920-х роках, але його не підтримали споживачі – враховуючи, що це було надто очевидно комерційним трюком для просування вітальних листівок. У 1940-х роках кількість карток Дня дружби, доступних у США, зменшилася, і свято там здебільшого згасло. На сьогоднішній день немає доказів щодо його поширення в Європі; однак воно існує і пожвавилося в Азії, де його прийняли кілька країн.

Потім ідея Всесвітнього дня дружби була запропонована 20 липня 1958 р. Рамоном Артеміо Брачо під час вечері з друзями в Пуерто-Пінаско, містечку на річці Парагвай. З цієї скромної зустрічі друзів народився рух World Friendship Crusade. Це фонд, який сприяє дружбі та спілкуванню серед усіх людей, незалежно від раси, кольору шкіри чи релігії. З тих пір 30 липня щорічно відзначається як День дружби в Парагваї, а також його підтримали кілька інших країн.

Зараз же в багатьох країнах світу відзначають День друзів 9 червня. Рішення про святкування вперше прийнято у 1935 році в Конгресі США. Через 23 роки його також підтримали представники ООН, але конкретну дату так і не затвердили. 9 червня залишилось неофіційним днем для святкування. У 2011 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про затвердження офіційного Міжнародного дня дружби, що відзначається щороку 30 липня.

Ми також запитали сум’ян про смішні випадки з друзями та, чи змінилось їхнє коло спілкування від початку повномасштабного вторгнення. Основна думка в усіх відповідях, що дружба - це підтримка, а от самі історії і справді веселі та цікаві.

Валерія Федірко розповідає, що дружба для неї - це підтримка у важких ситуаціях, а також, коли друг радіє разом із тобою, не заздрить і підтримує твої прагнення. Зазначає, що суттєвих змін у колі спілкування не відбулось із повномасштабним вторгеннням, але все ж трапились люди, які віддалились, а деякі стали ближчими. 

 

“Зі своєю найкращою подругою я спілкуюсь близько 16 років. А також маю компанію друзів, з якими пов’язано безліч комічних, іноді кринжових ситуацій. Деякі історії назавжди залишаться за кадром, а в нашому випадку - всі”. 

 

Тарас Величко говорить, що для нього дружба - це, в першу чергу підтримка та розуміння, але чималу роль грає схожість характерів для комфортного спілкування. 

 

“За час повномасштабної війни моє коло друзів не змінилось, а найкращим другом для мене є я сам. Смішні історії з друзями - це історії, коли вони “ловлять бєлку”. 

 

Євген Фонтош каже, що дружба для нього - все, сенс життя. Зі своїм кращим другом він уже 10 років разом, а за час війни його коло не змінилося. Хлопець зазначає, що найголовніше в друзях - це їхня присутність, підтримка та здатність вислухати. 

 

“Ми якось поїхали з друзями на море. Коли ми заселялись до готелю, то на першому поверсі стояла мультиварка і ми подумали, що вона для всіх відпочиваючих. Ми надумали щось приготувати, але вона була зайнята іншими людьми. Трішки випивши, ми вирішили піти домовитись за цю мультиварку, адже черга вже підійшла й до нас. Друг пішов до цих людей і попросив мати повагу до інших, адже треба ділитися. Через хвилину він іде до нас із кам’яним обличчям і просить налити йому 50 грам. На запитання “Що сталося?”, він відповів: “Так це їх мультиварка”. 

 

Анна Коржова розповідає, що дружба - це коли знаєте один про одного все і нікому це не розповідаєте. А також підтримка, увага, турбота, коли вам добре і весело разом. У Анни дві кращих подруги, з якими вона спілкується більше 10 років. З її слів, до 24 лютого було багато знайомих, товаришів, з якими підтримували постійне спілкування, зараз же найближчими лишились дві кращі подруги, а додалось кілька людей, які також розуміють дівчину. 

 

“Колись ми з Діаною увечері вийшли побазікати на лавках “на домашньому”, а потім у моменті зірвались і поїхали до друзів веселитись у піжамах. Багато веселих історій: якось під дощем бігали і не хотіли йти додому, падали з драбин у різних містах, тримали волосся одна одній”. 

 

Якихось універсальних традицій святкування Дня друзів немає. Оскільки свято відзначають у різних країнах, то й особливості святкування значно залежать від звичаїв місцевої культури. Звісно ж, цього дня варто зателефонувати або написати друзям. За можливості можна влаштувати зустріч, вручити друзям символічні подарунки, нагадавши таким чином про їхню важливість у своєму житті. Свято припадає на літню пору, тому гарною ідеєю буде, наприклад, дружній виїзд на природу. Відпочинок на свіжому повітрі – це завжди корисно.

Ліза Хорошева, MistoSumy.com

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: