Завантаження ...

Волонтери пояснили про евакуацію потягом Суми-Київ

Волонтери пояснили про евакуацію потягом Суми-Київ фото

Кордон.Медіа сьогодні о 6 ранку поїхали на залізничний вокзал, аби дізнатися усе про цей поїзд та хто ним може скористатися.

Для кого евакуаційний потяг?

Для вимушених переселенців із тимчасово окупованих територій. Це люди, котрі були вимушені із окупованої частини України виїхати до росії. І через кордон добиратися знову додому - в Україну.

Як ці люди потрапляють на Сумщину?

Як розповів один із координаторів евакуації, волонтер «Восток SOS»Ярослав Корнієнко, переселенці пішки з рф перетинають кордон у визначеному місці у Сумській області. Далі їх забирають волонтери, представники Мінреінтеграції, влади та доставляють до Сум.

Куди їдуть ці вимушені переселенці?

Із Сум евакуаційним потягом вони добираються до Києва, де для них приготовані місця для проживання в модульному містечку.

Чи можуть жителі Сумщини, зокрема із 5-кілометрової прикордонної зони, скористатися цим потягом?

Так, можуть, повідомив волонтер Ярослав Корнієнко. Хоча спочатку це і не було передбачено.

Серед пасажирів ми зустріли і жінку із прикордоння Сумщини. Після тривожної ночі та обстрілів, розповідає вона, похапцем склала речі і попросилася до волонтерів. Ті ж їй не відмовили.

Чи передбачене розселення в модульному містечку для жителів Сумщини?

Ні, серед опцій, які доступні жителям Сумської області, лише безкоштовний проїзд. На поселення у модульному містечку на Київщині вони не можуть розраховувати, зауважили координатори евакуації.

Евакуаційний вагон курсуватиме щодня з Сум о 6:47.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: