Завантаження ...

Наразі триває підготовчий етап евакуації населення із прикордонної 5-кілометрової зони

Наразі триває підготовчий етап евакуації населення із прикордонної 5-кілометрової зони фото

Про це під час брифінгу повідомив начальник Сумської обласної військової адміністрації Володимир АРТЮХ.

За його словами, відповідно до розпорядження від 10.07.2023 № 300 щодо проведення евакуації населення, на І етапі (підготовчому) з 11 липня здійснюється підготовка до проведення заходів по евакуації населення з населених пунктів 5-кілометрової зони від державного кордону України з російською федерацією у безпечні райони відповідно до планів, що відпрацьовані та затверджені головами районних державних адміністрацій – начальниками районних військових адміністрацій, головами територіальних громад.

Відповідно до цього розпорядження, створені комісії на обласному, районному рівні та на рівні громад, які щодня вивчають проблемні питання, які виникають під час першого етапу евакуації.

 

«Що таке підготовчий етап евакуації? Це ознайомлення кожного громадянина, який знаходиться в 5-кілометровій зоні, з цим питанням, щоб з’ясувати, хто готовий евакуюватися, а хто ні. Вже 80% населення поінформовані про проведення евакуації. Цей етап триває. Голови громад складають відповідні списки і в межах районів готуються місця для розміщення бажаючих евакуюватися на безпечні території, – розповів Володимир Артюх. – Є охочі евакуюватися, також є люди, які написали письмові відмови від евакуації», – повідомив очільник ОВА.

 

Для населення, яке евакуюється, розроблена пам’ятка.

А як же житимуть люди, які залишаться в межах 5-ти кілометрової зони?

Відповідно до законодавства України, порядок у 5-кілометровій зоні визначає військове командування разом із військовою адміністрацією. На Сумщині, саме в цій зоні, порядок в’їздувиїзду забезпечуватиме комендантська служба.

 

«Люди, які написали заяву про відмову від евакуації і зареєстровані на цих територіях, матимуть перепустки і право на вільний в’їздвиїзд. В той же час громадяни, які зареєстровані в інших населених пунктах, але проживають у 5-кілометровій зоні, таких перепусток не отримають. Вони мають зареєструватися і написати заяву про відмову на виїзд. Тільки після цього їм видадуть перепустки. Наразі над цим питанням працюють голови громад», – пояснив очільник області.

 

Як повідомив начальник ОВА, наразі евакуація не передбачає примусовий виїзд дітей, але у разі підвищення рівня небезпеки, може бути прийняте рішення примусової евакуації дітей з 5-кілометрової зони прикордоння Сумщини.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: