Завантаження ...

Жителі 5-кілометрової прикордонної зони, які хочуть евакуюватися з Сумщини, зможуть це зробити

Жителі 5-кілометрової прикордонної зони, які хочуть евакуюватися з Сумщини, зможуть це зробити фото

Під час брифінгу очільник Сумської ОВА Володимир Артюх роз’яснив це питання для журналістів.

За його словами, евакуація на Сумщині проводиться в межах 4 районів. Але жителі 5-кілометрової зони, які бажають виїхати за межі області в інші регіони, зможуть це зробити безкоштовно.

 

«Люди мають звернутися до керівництва своїх громад або в органи соціального захисту, написати заяву, на основі цих заяв формуються списки. Ми замовляємо евакопотяг за маршрутом Суми – Київ – Вінниця – Хмельницький – Івано-Франківськ, тобто через усю Україну, щоб жителі небезпечної зони евакуювались туди, куди вони хочуть. Евакуація буде безкоштовною. Також таким людям по прибуттю в інший регіон буде виплачена допомога, як внутрішньо переміщеним особам. Вони мають також як ВПО зареєструватися в центрі надання адміністративних послуг того населеного пункту, куди вони евакуюються», – говорив начальник Сумської ОВА.

 

До речі, з 15 липня, з Сум до Києва вирушив перший евакуаційний потяг Суми-Київ. Він курсуватиме щодня. На цьому потязі евакуюються люди з тимчасово окупованих територій.

 

«Такі люди у нас є. Це жителі Херсонської, Запорізької, Луганської та інших областей, які знаходяться сьогодні під окупацією. Заздалегідь складеними списками їм надана можливість – вони щодня евакуюються в Київ. Сьогодні було евакуйовано 51 особи з тимчасово окупованих територій», – розповів Володимир Артюх.

 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: