У Сумах завершилися штабні тренування при виникненні хімічної аварії

У Сумах завершилися штабні тренування з практичним відпрацюванням заходів захисту населення при виникненні надзвичайної ситуації, пов’язаної з хімічною аварією.

У Сумах завершилися штабні тренування з практичним відпрацюванням заходів захисту населення при виникненні надзвичайної ситуації, пов’язаної з хімічною аварією.

До навчань долучилися структурні підрозділи міської ради, працівники ГУ ДСНС України в Сумській області, Сумського районного управління поліції ГУ Національної поліції в Сумській області, Управління патрульної поліції в Сумській області, КЗ «Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», представники ОТУ «Суми», органи управління цивільного захисту Сумської міської ТГ, структурні підрозділи та комунальні підприємства міської ради, ДФТГ Сумської міської ТГ, штаб зони територіальної оборони, обласна організація Товариства Червоного Хреста України.

За легендою навчання, внаслідок ракетного удару військ рф на хімічно небезпечному об’єкті сталася розгерметизація ємності з аміаком.

Тренування проходило в п’ять етапів.

На першому учасники тренування відпрацьовували практичні дії з отримання та передачі інформації про факт виникнення НС, проведення розвідки та оцінки обстановки суб’єктами забезпечення цивільного захисту, з оповіщення населення. Останнє здійснювали, зокрема, через медіа та соціальні мережі, з використанням спеціальних автомобілів ДСНС та патрульної поліції в межах приватного сектору одного з мікрорайонів.

Потому учасники перейшли до другого етапу, на якому міський штаб з ліквідації наслідків НС приступив до безпосередньої організації та координації аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт із ліквідації наслідків НС.

Третій етап охоплював практичне відпрацювання дій з організації робіт з ліквідації наслідків НС. Виконувалися практичні дії з локалізації зони НС, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, надання медичної допомоги, забезпечення публічного порядку, безпеки дорожнього руху в зоні виконання НС та охорони майна, що залишилося без нагляду.

На наступному, четвертому етапі, відпрацювали дії з евакуації населення одного з мікрорайонів міста.

Завершилися навчання п’ятим етапом, під час якого підбили підсумки тренування.

 

«На показове навчання ми покликали керівників з інших районів, громад, аби вони побачили план дій у разі такої ситуації: як треба готуватися, як співпрацювати з ДСНС, громадами та службами. Я позитивно оцінюю сьогоднішній захід. Штаб з ліквідації продемонстрував високий рівень злагодженості, ДСНС разом з військовими виконали свої практичні завдання, усі аварійні служби показали свою ефективну роботу. Після сьогоднішніх навчань різні можливі ситуації, упевнений, будуть ліквідовуватися оперативніше та професійніше», – зазначив керівник ОВА Володимир АРТЮХ.

 

За словами керівника штабу з ліквідації НС, начальника Сумського районного управління ГУ ДСНС України у Сумській області Ярослава КРАВЧЕНКА, усі групи, включені до складу штабу, спрацювали згідно з планом – оперативно та дієво.

 

«Можу дати позитивну оцінку діям всіх співробітників штабу – усі на своїх місцях швидко та злагоджено виконали поставлені завдання. Надзвичайна ситуація була ліквідована відповідно до плану в найкоротші терміни. Недопрацювання, звісно, є. Ми все це відпрацюємо», – зазначив Ярослав Кравченко.

 

Очільник Сумської міської ТГ Олександр ЛИСЕНКО подякував усім, хто брав участь у тренуванні. Він провів паралелі з ситуацією, що трапилася в місті торік. Він відзначив важливість готовності до реагування на подібні події не лише відповідальних за ліквідацію, а й усіх жителів.

 

«Для нас тренування штабу не є чимось новим. Бо ми вже мали реальні надзвичайні ситуації під час війни, минулого і цього року. І такі ситуації можуть виникати знову. Швидке реагування у разі НС рятує життя та здоров'я людей. Тому ми знову тренуємося, удосконалюємо співпрацю, злагодження з усіма структурами, які беруть участь в аварійно-рятувальних роботах, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які можуть виникнути. Мені сподобалося, що наші працівники які в деяких ситуаціях раніше ще не так професійно діяли, зараз уже діють злагоджено, спокійно реагують, і самі чітко й результативно приймають рішення. Хочу, щоб те, що сьогодні було легендою цих навчань, ніколи не здійснилося. Щоб був спокій, але, на жаль, ворог не дає нам спокою, і ми розуміємо, що в будь-який час можуть знадобитися ці навички тренувань. Але люди також повинні розуміти, що вони мають бути дисциплінованими та в разі НС дотримуватися вказівок і рекомендацій офіційних органів», – наголосив Олександр Лисенко.

 

Посадовець зауважив, що за результатами тренування будуть зроблені висновки, і там, де були виявлені слабкі місця, усуватимуть недоліки.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: