У Конотопі відкрили меморіальну табличку Казимиру Малевичу

В історичному центрі Конотопа, на будинку по проспекту Червоної Калини, 20 встановили пам’ятну дошку Казимиру Малевичу.

В історичному центрі Конотопа, на будинку по проспекту Червоної Калини, 20 встановили пам’ятну дошку Казимиру Малевичу.

Колись тут була крамниця, в якій, майбутній засновник супремати́зму, ще у юному віці продав свої перші картини «Місячна ніч» та «Буслик».

Сьогодні, 27 липня, біля цього будинку, під час відкриття пам’ятної дошки, конотопці, які досліджують історичне минуле рідного міста, пригадали події, що відбувалися майже 128 років тому.

Ось як писав про це сам Казимир Малевич: "Першою на полотні …була написана "Місячна ніч". Це був краєвид з річкою, камінням і прив'язаним човником. Відблиски місячного світла, як казали, були на картині мов живі... Один з моїх товаришів мав комерційну жилку й запропонував мені виставити цей твір у крамниці паперових виробів на Невському, та я не погодився, соромився страшенно...

Та якось він забрав без дозволу мою "Місячну ніч". Крамаря вразило моє полотно. Він з задоволенням, як переказував мені приятель, взяв його і негайно виставив у вікні крамниці. Ходив і я дивитись свою першу виставку, але побоювався, щоб у мені не впізнали автора. Чиновники зупинялись, дивились, дивились... Картина недовго простояла, її купили за п'ять карбованців... Акції мої дуже піднялися, крамар просив принести удвічі більшу картину, щоб на ній був гай з буслами. Її також було продано".

Про своє перебування в Конотопі Малевич згадував: «…зводив фарби вдень і вночі…», а отже у нашому місті була написана певна кількість робіт, тож можливо у когось із вас, на горищі чи десь в закутку, припадає пилом одна з ранніх робіт юного Казимира, що написана в наївному народному стилі.

Нагадаємо, що Конотоп вже має пам’ятник Казимиру Малевичу, будинок, оформлений у стилі супрематизму, а відтепер і пам’ятну дошку, що позначає місце, яке стало поштовхом для подальшого розвитку творчості українського художника польського походження про якого говорить весь світ. Тож маємо ще одну історичну візитівку міста.

Пам’ятаємо, що відомий світу "Чорний квадрат" починався саме з конотопської "Місячної ночі". Про Конотоп, у своїх спогадах, Малевич залишив чимало схвальних відгуків. Він наголошує, що саме в Конотопі він стає художником, повідомили в мерії Конотопа.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: