У Сумах в суді почали розгляд справи по смертельній ДТП, яку скоїв Олександр Кукса

У Зарічному райсуді Сум відбулося перше засідання по суті щодо скоєння смертельної аварії 28 березня.

У Зарічному райсуді Сум відбулося перше засідання по суті щодо скоєння смертельної аварії 28 березня.

Тоді на пішохідному переході автомобіль "Renault Duster" на смерть збив літню жінку. Керував автівкою військовослужбовець Олександр Кукса. До мобілізації він був заступником директора "Сумського агролісгоспу". Нині чоловік перебуває під вартою, пише Суспільне.

На початку засідання Олександру Куксі надали слово. Свою вину обвинувачений визнав, суду пояснив: “28-го числа я був у бойовому розпорядженні, поставлене моїм командиром, що він може підтвердити як свідок, якщо ви його запросите. Що змусило мене їхати зі швидкістю 59 км на годину і трапилось лихо на дорозі, ДТП. Я жодним чином себе не виправдовую. Будь-яке покарання готовий понести”.

Також, у вступному слові обвинувачений висловив прохання:

 

"Я прошу прокурора, потерпілих, суддю: відправити мене в пекло, на війну. Щоб я кров’ю зміг.. як сказати своїми словами.. свою вину якось змити”.

 

"Мій підзахисний мав на увазі наступне: кримінально-процесуальний кодекс передбачає можливість, згідно ст. 616, якщо з таким клопотанням в суд вийде прокурор, то звільнити його від тих зобов’язань, які на нього покладені запобіжним заходом, для того, щоб він пішов захищати країну. Двічі я подавала таке клопотання прокурору, щоб він вийшов з такою заявою до суду і подавав мій підзахисний із СІЗО, від себе. Нам було в цьому відмовлено”, — зазначила захисниця обвинуваченого Тетяна Іванова.

У залі суду прокурор Антон Алексєєв зачитав обвинувальний акт: "Правова кваліфікація правопорушення — це ч.2 ст. 286 Кримінального Кодексу України, тобто “Порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілої. В даному кримінальному провадженні обставини, які обтяжують покарання не встановлено. Які пом’якшують покарання: щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину. Цивільний позов був заявлений на суму 1 мільйон 127 тисяч 542 гривні потерпілою”.

Після цього слово надали потерпілій — Ірині Колесниченко. Вона — донька загиблої під колесами автівки жінки. "Того страшного дня вона зайшла по обіді до мене, два метри буквально (одна від одної) ми живемо, зайшла до мене і сказала, що посадила там городину, зараз зварить борщ і пішла. Пішла виносити те злощасне сміття через цей злощасний перехід, де її і вбили. Від імені усіх членів нашої родини, сусідів, друзів та багатьох інших людей нашого міста я дуже прошу Ваша честь застосувати до цього злочинця якомога суворіше покарання”, — сказала жінка.

Захисниця обвинуваченого Тетяна Іванова подала клопотання про повернення автівки, якою був скоєний наїзд на літню жінку і яка нині знаходиться на штрафмайданчику, військовій частині. Адвокат потерпілої Максим Кондратенко зазначив: "Враховуючи повний порядок дослідження доказів, я вважаю, що на даному етапі це неможливо, зняти цей арешт, або змінити місце зберігання зазначеного речового доказу, оскільки він буде мати пряме значення для розгляду справи, повністю і по суті”.

Після перебування у нарадчій кімнаті суд постановив відмовити у задоволенні клопотання адвоката.

Наступне судове засідання призначили на 11 серпня. Тоді мають досліджувати письмові докази.

 
 
<iframe width="772" height="434" src="https://www.youtube.com/embed/BXLDakuYFD8" title="У суді Сум почали розгляд справи щодо смертельної аварії, яку у березні скоїв Олександр Кукса" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: