Завантаження ...

На Сумщині судитимуть «чорного археолога»

На Сумщині судитимуть «чорного археолога» фото

Кролевецьким відділом Конотопської окружної прокуратури затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 42-річного чоловіка, який привласнив археологічну знахідку.

За даними слідства, обвинувачений у грудні 2021 року на території Кролевецької громади без відповідного дозволу проводив земляні пошуково-археологічні роботи, під час яких знайшов скарб, зокрема, меч, умбон щита, цвяхи до нього, наконечник списа, кріплення зброї, сітулу фрагментовану тощо. Усвідомлюючи, що знайдені предмети мають особливу історичну та культурну цінність, діючи всупереч вимог чинного законодавства, обвинувачений не повідомив відповідний орган охорони культурної спадщини про знахідки, а привласнив їх. У подальшому він продав їх на аукціоні за 6 тис. грн.

Відповідно до висновку спеціаліста, знайдений обвинуваченим скарб представляє собою археологічні предмети єдиного комплексу (проведення поховального ритуалу), датуються вузьким хронологічним періодом – кінець ІІ ст. до н.е. – середина І ст. до н.е., входять до складу древнього могильника, є унікальним джерелом, що висвітлює невідомі сторінки древньої історії та культури не лише України, але й цілої Європи в надзвичайно складний, важливий та цікавий період, а тому він має особливу історичну, наукову, художню та культурну цінність.

На даний час всі унікальні археологічні знахідки вилучено та за принципової позиції прокуратури передано на відповідальне зберігання Національному музею історії України, який є одним із провідних музеїв країни за кількістю та значенням колекцій.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 ст. 193 (незаконне привласнення знайденого скарбу, який має особливу історичну, наукову, художню та культурну цінність) КК України.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: