Завантаження ...

Сумські тепловики лякають боржників судами

Сумські тепловики лякають боржників судами фото

На сьогодні споживачі послуг заборгували перед ТОВ «Сумитеплоенерго» понад 220 млн гривень за надані їм послуги з постачання теплової енергії та гарячої води.

Кошти, які підприємство отримує від споживачів, спрямовуються на розрахунки ТОВ «Сумитеплоенерго» з постачальниками енергоносіїв, на виконання поточних та капітальних ремонтів і на повноцінну підготовку теплового господарства міста до роботи в холодну пору року. Тож можливість підприємства якісно провести підготовку до опалювального періоду 2023/24 років та стабільно і безперебійно надавати послуги вже зараз напряму залежить від сумлінності споживачів і їх відповідального ставлення до питань розрахунків за отримані послуги.

ТОВ «Сумитеплоенерго» завжди намагається вирішити питання погашення боргу мирним шляхом. Підприємство на постійній основі проводить широку інформаційно-роз’яснювальну роботу та вживає до кожного боржника комплекс заходів, спрямованих на врегулювати питання погашення заборгованості у досудовому порядку.

Якщо боржник відмовляється добровільно проводити оплату, не укладає договір реструктуризації боргу, не реагує на повідомлення та заклики щодо сплати за спожиті послуги, свідомо накопичує борги, то в такому випадку підприємство вимушене звертатися до суду. Необхідно звернути увагу, що судовий процес проходить в «спрощеному» порядку шляхом видачі судового наказу, без виклику сторін.

Після винесення рішення та направлення його до виконавчої служби, відбувається стягнення боргу в примусовому порядку. У першу чергу – на кошти боржника, шляхом їх арешту та списання з рахунків без згоди власника рахунку. У разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для погашення боргу, стягнення проводиться на рухоме та нерухоме майно.

Так, приміром, мешканець міста Суми впродовж 3 років накопичив перед ТОВ «Сумитеплоенерго» борг у розмірі 51 тис. гривень.

Споживачем були проігноровані повідомлення ТОВ «Сумитеплоенерго» про добровільне погашення заборгованості, попередження щодо примусового стягнення боргу; договір розстрочення заборгованості він не укладав; на підприємство для вирішення питання оплати боргу не з’являвся.

Тож, ТОВ «Сумитеплоенерго» не мало іншого виходу як звернутися до суду. Після отримання судового рішення та передачі його на виконання, співробітниками виконавчої служби було виявлено у власності боржника автівку, на яку було накладено арешт та передано на реалізацію в рахунок погашення боргу.

Після проведення вищевказаних заходів споживач оперативно погасив заборгованість. Однак, крім суми основного боргу, йому довелося сплатити судові витрати та виконавчий збір. Так, боржнику в судовому порядку довелося сплатити майже 60 тис. грн.

Шановні споживачі послуг! ТОВ «Сумитеплоенерго» наполегливо радить не накопичувати борги, а вирішувати питання шляхом повної сплати заборгованості або укладення договору розстрочення (реструктуризації) заборгованості.

За отриманням інформації звертатися за адресою: м. Суми, вул. Лебединска, 7 або за телефонами 050-407-05-68, 067-546-37-82.

 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: