Держава надає Сумщині майже 2 мільярди гривень на реалізацію проєктів з відновлення

Про це під час наради з головами районних військових адміністрацій та територіальних громад повідомив очільник області Володимир Артюх.

Про це під час наради з головами районних військових адміністрацій та територіальних громад повідомив очільник області Володимир Артюх.

Заступниця начальника Сумської ОВА Марія Зонова розповіла, що з державного бюджету нашій області виділено 1 млрд 729 млн грн. Це кошти, які спрямовуються на ліквідацію наслідків руйнувань в територіальні громади.

 

«Держава ніколи раніше такими обсягами коштів не допомагала Сумщині. Саме тому питання відновлення на рівні держави є пріоритетним і ми маємо спільно вжити усіх заходів і виконати всі роботи, на які в нас сьогодні передбачене фінансування. Ми з вами зобов’язані зробити все від нас залежне, щоб відновити територію області», – зазначила Марія Зонова.

 

За її словами, позитивним прикладом щодо використання коштів державного бюджету є Комишанська громада Охтирського району, яка отримала ресурс в сумі 74,4 млн грн. Громада вже розпочала виконання робіт за проєктом реконструкції і відновлення. Конотопська громада, дослухавшись до на минулій нараді до начальника ОВА, теж суттєво «пішла вперед». 93,9 млн грн коштів виділила держава на реалізацію проектів у цій громаді.

Окремо заступниця начальника Сумської ОВА розповіла про реалізацію проєктів у Тростянецькій громаді: «Тростянець в цьому році отримує колосальні кошти на відновлення. Один із проєктів, який буде реалізовано в Тростянці. Це проєкт із відновлення міст України. Усього таких проєктів 6 на всю Україну і наш Тростянець потрапив у цей перелік. І сьогодні ми єдині в Україні виконуємо роботи із випередженням термінів».

«Тростянецьку громаду можемо поставити у приклад іншим громадам в питанні реалізації проєктів, – наголосив Володимир Артюх. – У цій громаді відчувається, що влада турбується про своїх громадян, бо зруйноване росіянами місто Тростянець зараз відновлюється».

Негативним прикладом щодо реалізації проєктів за державні кошти, як зазначила заступниця очільника області, є Чупахівська громада Охтирського району.

 

«Колосальні кошти 112 млн грн отримає з держбюджету ця громада. Але чи зможе реалізувати громада за ці кошти заплановані проєкти? Це питання викликає занепокоєння. Якщо громада рухатиметься такими темпами, як сьогодні, то виконувати роботи зможе лише в грудні. Є питання і по Чернеччинській та Охтирській, Лебединській громадах. Я звертаюся до Охтирської міської ради: працюйте зі своїми проєктантами, щоб не затягувати проєкт і якнайшвидше розпочати роботи», – сказала Марія Зонова.

 

Начальник Сумської ОВА Володимир Артюх, заслухавши доповідь посадовиці та пояснення голів громад, наголосив: «Використати кошти, які держава дає громадам Сумщини на відновлення, ми маємо не лише вчасно і якісно, а й з дотриманням антикорупційного законодавства України. І це головна вимога, поставлена нам Президентом України, урядом, міжнародними партнерами. І таке завдання я поставив перед усіма розпорядниками коштів: під час реалізації проєктів на Сумщині ви маєте дотримуватися антикорупційного законодавства України».

Також, крім власне коштів на відновлення, держава виділила для нашої області 47,8 млн грн на закупівлю спеціалізованої техніки для територіальних громад. Найближчим часом буде закуплено 12 одиниць техніки для Лебединської, Бочечківської, Березівської, Конотопської, Недригайлівської, Свеської громад.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: