Завантаження ...

У Сумах попрощалися з Дмитром Буйвалом

У Сумах попрощалися з Дмитром Буйвалом фото

18 серпня сум'яни попрощалися з Дмитром Буйвалом – засновником жанру вуличної пантоміми в Сумах, керівник проєкту «Артель Міф», засновник ГО «Голос вулиць», творчої майстерні та організатор «Харитоненко-Fest».

У червні 2022 року митець пішов добровольцем на захист України. 

11 серпня 2023 року Дмитро героїчно загинув у бою під Куп'янськом, прикривши відхід своїх побратимів під час обстрілу.

На церемонію прощання в Сумському національному академічному театрі ім. М. Щепкіна зібралося більше тисячі сум'ян. 

фото Gorod Sumy ua

«Він щодня горів кожною ідеєю саме для вас усіх. Він любив своїх рідних і близьких, але він любив кожну людину, кожного перехожого. Він обожнював сумських дітей. Він говорив, що заради сумських дітей він працює та виходить на вулиці. Якщо хоч одна дитиночка посміхнеться біля нього -  для нього день прожитий не дарма. Будь ласка, продовжуйте посміхатися понад усе. Він мене просив дати обіцянку бути сильною і я її стримаю. Я буду намагатися посміхатися. І ви, будь ласка, не забувайте його, бо він заради вас робив усе, заради кожної дитинки», - сказала Наталія Новак, кохана Дмитра Буйвала, під час прощальної церемонії.

фото «Харитоненко-Fest», 2020 рік, авторка Анна Толстошеєва

Понад  10 років Дмитро Буйвал дарував сумським вулицям справжнє життя, влаштовуючи вогняно-піротехнічні шоу, організовуючи виступи живих скульптур.

фото Юрій Босий

Завдяки Дмитру Буйвалу та його творчій майстерні на вулицях міста виступали міми у різних образах, зокрема у сумських живих скульптур вперше в Україні з’явився стиль «Стімпанк».

фото Artel Myth

Сам Дмитро Буйвал мав близько 20 образів, найвідоміші із них це Містер Голден Стім та Ґудзиковий король, костюм якого об’єднав  4800 ґудзиків, що збирали усім містом. 

фото ТРЦ «Дафі», Харків

На прощання сум'яни теж поклали ґудзики вшановуючи творчість митця.

фото Gorod Sumy ua

Персонажі Дмитра часто радували перехожих гарними мелодіями, що лунали з чарівного радіо або шарманки. 

За свої 32 роки життя Дмитро Буйвал встиг створити команду та відвідати не тільки майже всі міста України, а й познайомити з мистецтвом живої скульптури різні країни Світу, зокрема Велику Британію, Бельгію, Польщу, Корею, Ліван, Нідерланди тощо, зайнявши призові місця на фестивалях.

фото Artel Myth, Польща
 

Окрім цього,  Дмитро Буйвал радо вітав сум'ян та гостей міста у своїй Буйвалівській садибі в Старому Селі. Так, під час одного велотрейлу, присвяченого першому маркованому велосипедному маршруту на Сумщині, Дмитро пригощав мандрівників трав’яним чаєм, медом, варенням та іншими смаколиками.

Навесні 2023 року в інтерв’ю на «Суспільному» Дмитро  розповідав, що міркував навіть організувати «Харитоненко-Fest» у цьому році та планував заснування міжнародного проєкту про військових – створити живу скульптуру в образі тероборонівця з крилами, яка б привертала увагу до війни в Україні та збирала кошти на потреби ЗСУ.

На питання від журналістки «Що для тебе перемога? Якою ти бачиш її для України?» Дмитро відповів: «Перемогою стане те, коли ми перестанемо втрачати людей, які цей світ розвивали. Робили його кращим, сильнішим. Якось так стається, що в публічний простір у нас виходять штурмовики чи більш досвідчені, кваліфіковані. А не прості хлопці, які сидять в окопі та через 50 метрів дивляться в очі. Бо це так і відбувається: ти сидиш тут, а воно – там, ти дивишся йому в очі й ви стріляєте один в одного. Про них ніхто не згадує. Так постійно, так публічно. І їм ніхто не каже "дякую" за це. Перемога настане в той момент, коли кожен воїн, який поклав своє життя, і повернувся додому на щиті, не буде забутим. Небесна Сотня вже забута. Їх згадують раз на рік. Перемога буде тоді, коли повернеться шана до кожного бійця, який зараз боронить, боронив і збирається боронити Україну».

Редакція MistoSumy.com висловлює щирі співчуття рідним та близьким Дмитра Буйвала. 

Вічна пам’ять та слава Герою!

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: