![Сум’янина викрили на контрабанді культурних цінностей до Німеччини фото Сум’янина викрили на контрабанді культурних цінностей до Німеччини фото](/image/news_small/2023/08/29_110424_news2_screenshot_346.jpg)
За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури чоловіку повідомлено про підозру у закінченому замаху на контрабанду культурних цінностей (ч. 2. ст. 15, ч. 2 ст. 201 КК України).
За даними слідства, у лютому поточного року підозрюваний поштою відправив до Німеччини наконечники для стріл і списів, ножі з насадками, інші елементи зброї, предмети побуту та прикраси.
Згідно з висновком експерта вони є колекцією археологічних предметів і належать до культурних цінностей, що мають історичне значення.
Крім того, вказаному раніше мешканцю міста Суми повідомлено про підозру у порушенні порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю (ч. 1 ст. 333 КК України). Він намагався переправити до Сполучених Штатів Америки товар військового призначення, який заборонений для переправлення.
Досудове розслідування та оперативний супровід - ГУ СБ України у м. Києві та Київській області, повідомили в прокуратуры Київщини.