Серпень - найвигідніша пора для початку сезону консервації, адже ціни на овочі та фрукти сягають прийнятності. Враховуючи вторгнення рф, кількість продукції з півдня значно скоротилася, але в сумських магазинах і на ринках, усе ж вибір чималий. Далі в матеріалі ділимося рецептами, коментарями місцевих господинь та цінами на продукти.
Серпень - найвигідніша пора для початку сезону консервації, адже ціни на овочі та фрукти сягають прийнятності. Враховуючи вторгнення рф, кількість продукції з півдня значно скоротилася, але в сумських магазинах і на ринках, усе ж вибір чималий. Далі в матеріалі ділимося рецептами, коментарями місцевих господинь та цінами на продукти.
Цього року, через нестабільну погоду, урожай на яблука, груші та абрикоси виявився не таким рясним, як зазвичай. Але це не скасувало їхньої появи на полицях. Щодо овочів, то знайти можна майже все, та й іноді у великій кількості. Моніторинг проводився з 21.08.2023 по 27.08.2023. Переглядали цінову на Центральному сумському ринку та в супермаркетах “АТБ” і “Кошик”.
Тож середні ціни на деякі овочі та фрукти наступні:
Також є базовий перелік того, що потрібно безпосередньо для консервації. Надаємо середні ціни:
Сіль |
20 грн/кг |
Чорний перець (мелений) |
12 грн/пачка |
Чорний перець (горошок) |
40 грн/100 г |
Оцет |
30 грн/750 мл |
Банка (літрова) |
25 грн |
Кришки |
150 грн/50 шт |
Цукор |
38 грн/кг |
Місцеві господині діляться своїми думка щодо цьогорічного сезону “закруток”:
Алла Іванівна розповідає, що цього року багато не закривала, адже і сили вже не ті, і дорожче ніж раніше.
“Я дачі своєї не маю, тож все доводиться купляти, а це дорого. Зазвичай закриваю огірки, помідори та й таке. Вже і сил немає стільки робити, мої всі повиїжджали, хто то їсти буде?”
Наталя каже, що любить експерименти. Кожного року пробує щось нове, а там уже як вийде. Якщо щось не так, то не сумує, адже знає, що смачним буде інше.
“От минулого року закривала баклажани з грибами, консервувала кавун, до речі, обов’язково спробуйте, це дуже смачно. Кілька видів аджики, зелену та червону. От цього року пробую робити закусочну сливу та виноград, воно все консервується як звичайні огірки або ж помідори, о, і помідори з виноградом разом також зробила. Рецепти різні, можна пошукати. Будемо пробувати”.
Рецепт помідорів з виноградом від Наталі:
Що потрібно?
- 1 кг помідорів
- 300 г винограду
- 4 зубчики часнику
- 1-2 листи смородини
- 2 парасольки кропу
- 2 гілочки петрушки
- 6 ст. л. цукру
- 1,5 ст. л. солі
- 3 ст. л. оцту
- чорний перець горшком - 5 шт на банку
Як робити?
- Виберіть хороші, тверді помідори, промийте їх у воді та обірвіть хвостики. Грона зеленого винограду помийте і просушіть.
- Приготуйте банки. Їх розмір не має значення, вибирайте самі, але саме цей рецепт розрахований на дві 2-літрові банки. Вимийте, просушіть і простерилізуйте банки, облийте кришки окропом. На дно банок укладіть по 2 зубчики часнику, листок смородини, гілочку петрушки, парасольку кропу і декілька колечок перцю.
- Укладіть в банку помідори та виноград. Заповніть банки по горлечко.
- Сіль і цукор розділіть порівну і висипте у банки. Також додайте чорний перець горошком. Закип’ятіть воду і залийте помідори, прикрийте банки чистими кришками. Через 15 хвилин злийте захололу воду і доведіть її до кипіння. Як тільки закипить, вимкніть вогонь і додайте оцет.
- Тепер розлийте маринад в банки, туго закатайте їх кришками. Переверніть банки кришками вниз і укрийте. Залиште їх так, поки банки не охолонуть. Готові помідори приберіть в комору для зберігання.
Сумська господиня Юлія розповідає, що на цей раз закрила ледве не мішок огірків. Вся її сім’я їх обожнює, тому зимовий делікатес очевидний.
“Я багато роблю на зиму, але огірки моє все. Можу і малосольні, і квашені, і солоні. Їсти будуть все і всі. Цей раз дійсно майже мішок обробила. Я і роздаю багато, щоб ті, хто сам не робить, могли насолоджуватися домашнім”.
Рецепт огірків від Юлії:
Що потрібно?
- 4 кг огірків (невеличких), які потрібно порізати на 4 частини
- 1 ст. л. цукру
- 1 ст. л. оцту
- 1 ст. л. олії
- 2 ст. л. солі “з гіркою”
- 1 голівка часнику
- 1 ст. л. чорного меленого перцю
- 1 ст. л. чорного перцю горошком
Як робити?
- Скласти все у велику каструлю або миску.
- Ретельно перемішати.
- Відкласти на 3-4 години.
- Розпочати стерилізацію - 20 хвилин.
Рецепт маринованих печериць від редакції:
Що потрібно?
- 400 г печериць
- 500 мл води
- 6 ст. л. оцту яблучного (або 4 ст. л. оцту 9%)
- 1 ч. л. цукру
- 2 лаврового листа
- 5 чорного перцю
- 3 духмяного перцю
- 3 гілочки кропу
- 0,5 ч. л. гірчиці (сухі зерна)
- 2-3 зубчики часнику
- ½ шт. цибулі ріпчастої
- 2 ч. л. солі
Як робити?
- Підготуйте всі інгредієнти для маринування печериць. Візьміть 400 г грибів, протріть їх від забруднень паперовим рушником або вологою серветкою. Пошкоджені ділянки ніжки зріжте і покладіть печериці в банку або зручний скляний судок. Далі наріжте півкільцями половинку цибулини, а 2-3 зубчики часнику розчавіть лезом ножа.
- Приготуйте маринад. Відміряйте 0,5 л води в каструлі й туди ж відправте 2 ч. л. солі, 1 ч. л. цукру та спеції: 2 шт. лаврового листа, 0,5 ч. л. гірчиці, 5 шт. горошин чорного перцю і 3 шт. духмяного перцю. Додайте до маринаду цибулю і зубчики часнику.
- Поставте каструлю на вогонь і доведіть до кипіння. Проваріть 5 хвилин, щоб цукор і сіль розчинилися, а спеції віддали свої аромати. Приберіть сотейник з вогню і влийте оцет. Можете використовувати винний або яблучний, тоді вам знадобитися на вказану кількість печериць 6 ст. л. Якщо ж використовуєте звичайний столовий оцет, то досить буде 4 ст. л.
- Подрібніть ножем 3 гілочки кропу та додайте в посуд, де лежать печериці.
- Гарячим маринадом залийте печериці, щоб він повністю покрив всі гриби.
- Накрийте кришкою і відставте до повного охолодження, а краще на ніч. Мариновані печериці готові та можна подавати до столу, злегка скропивши за бажанням рослинною олією.