Завантаження ...

На Сумщині від вибуху мін загинули 9 місцевих мешканців

На Сумщині від вибуху мін загинули 9 місцевих мешканців фото

Як відбувається процес розмінування, на що треба звертати увагу, щоби не постраждати від вибухонебезпечної знахідки, під час брифінгу в офіційному медіацентрі Сумської обласної військової адміністрації розповіли начальник Департаменту цивільного захисту населення Олександр Милаш, начальник сектору звʼязку із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Сумській області Олег Стрілка, начальник відділу організації реагування на надзвичайні ситуації та гуманітарного розмінування управління реагування на надзвичайні ситуації Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Дмитро Жигер.

 

«Відповідно до Плану заходів із розмінування земель сільськогосподарського призначення, затвердженого начальником Сумської обласної військової адміністрації Володимиром Артюхом, впродовж травня-червня 2023 року було очищено землі сільськогосподарського призначення площею 1 822,69 га із запланованих до розмінування 1 760,49 га сільгоспугідь на територіях чотирьох територіальних громад області. Виявлено та знешкоджено 105 вибухонебезпечних предметів», - проінформував Олександр Милаш.

 

Разом з тим, за інформацією начальника Департаменту цивільного захисту населення, останнім часом почастішали випадки виїзду сільськогосподарської техніки на поля, позначені відповідними показниками як заміновані, внаслідок чого стаються підриви на мінах.

 

«Впродовж 2022 року сталося 17 інцидентів з вибухонебезпечними предметами, від яких загинуло 6 і постраждало 18 людей, а з початку 2023 року вже сталося 11 інцидентів із підривами на мінах сільськогосподарської, автомобільної та будівельної техніки, поранення отримали 10 працівників», – проінформував Олександр Милаш.

 

За інформацією Олега Стрілки, на території Сумської області з початку повномасштабного вторгнення трапився 31 нещасний випадок пов’язаний з вибухонебезпечними предметами внаслідок яких загинуло 9 цивільних осіб та 37 отримали травми різної ступені тяжкості.

Загалом, з початку 2023 року Державною службою України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, станом на кінець серпня поточного року на території області: обстежено 1 965,5 га, розміновано понад 2 тисячі гектарів, виявлено і знищено майже тисячу одиниць вибухонебезпечних предметів.

230 гектарів залишаються потенційно небезпечними територіями, серед яких є і площі сільськогосподарського призначення.

Робота щодо розмінування не припиняється, більше того – посилюється.

 

«Завдяки керівництву ДСНС та міжнародним партнерам в Сумській області працює машина механізованого розмінування марки MV-10. Це роботизована система для розмінування. Виробник вказує, що це найпотужніша система у світі у своїй категорії. Спереду комплексу встановлений ланцюговий інструмент, під дією якого спрацьовують протипіхотні та протитанкові міни. Також на комплексі є культиватор, який виконує вторинну обробку та підтримує постійну глибину рихлення. Таким методом вдається обстежувати території на площі до 0,5 га за добу, з максимальною глибиною очищення до 60 см. Такі машини не лише прискорюють розмінування, а й зберігають життя піротехнікам», – сказав Дмитро Жигер.

 

Основне правило безпеки: якщо ви побачили міну або інший невідомий і небезпечний предмет, у першу чергу попередьте про це людей, як поряд з вами, відійдіть на відстань не менше 100 метрів і телефонуйте 101 або 102.

Фахівці попереджають: не треба робити дзвінок безпосередньо біля міни, бо є така вибухівка, яка спрацьовує на телефонний дзвінок.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: