Сумські чорнобильці відстоюють диспансер радіаційного захисту

14 вересня поруч із Сумським диспансером радіаційного захисту зібрались пацієнти, чорнобильці, лікарі та чиновники. Все через те, що лікарню планують об’єднати з одним із надкластерних медзакладів Сум – обласною лікарнею або кардіологічним диспансером.

14 вересня поруч із Сумським диспансером радіаційного захисту зібрались пацієнти, чорнобильці, лікарі та чиновники. Все через те, що лікарню планують об’єднати з одним із надкластерних медзакладів Сум – обласною лікарнею або кардіологічним диспансером.

Ліквідатори аварії на ЧАЕС таке рішення не підтримують, йдеться в сюжеті Суспільного.

У диспансері ліквідатори обслуговуються понад 30 років. Медперсоналу, говорить заступник голови сумської спілки "Союз Чорнобиль України" Сергій Свинаренко, довіряє, а от нововведенням, що пропонує влада, – ні.

 

"Віджати, перекрутити, всім нам зробити "викинштейн". Тут лікарі знають всіх. Тут людина прийшла – ага, вам треба оце й оце. Тут не треба чекати, добиватися чогось", - говорить він.

 

Об’єднання, говорить народний депутат Антон Швачко від "Слуги народу", – в інтересах пацієнтів: в області хочуть створити якісний реабілітаційний центр.

"Це робиться для того, щоб наші військові отримували максимальну допомогу, реабілітацію, яку вони отримують в інших областях України, але не можуть отримати в Сумській. Жодне робоче місце не втрачається, керівника ми також зберігаємо", - розповів він.

Об’єднання потрібно ще й тому, говорить заступник голови облради Микита Баня, що диспансер не увійшов до спроможної мережі лікарень Сумщини.

 

"Міністерство бачить ті заклади, які не потрапили в мережу, як заклади громади, які не будуть фінансуватися за рахунок державного бюджету за контрактування Національної служби здоров’я", - сказав він.

 

У кращому випадку, продовжив посадовець, лікарня фінансуватиметься за залишковим принципом, правило ж "гроші йдуть за пацієнтом" не забезпечить фінансових потреб закладу.

"Є певний коефіцієнт на пролікований випадок. Якщо раніше коефіцієнт був - одиниця, то тепер він став 0,57. Значить, за пацієнта, який звернувся, отримують майже вдвічі менше", - сказав Баня.

У лікарні працює 5 відділень: терапевтичне, хірургічне, неврологічне, кардіологічне, реабілітаційне. Пацієнтами опікуються 240 працівників. Медики побоюються, що через реорганізацію доведеться шукати роботу, говорить завідувачка поліклініки Алла Меркулова.

Говорити про доцільність або недоцільність об’єднання – зарано, говорить медична директорка Світлана Чернишева. План розвитку закладу лікарям не надали.

 

"Ми не бачимо, яким чином буде реорганізований заклад. На сьогодні ми бачимо тільки об’єднання закладу і приєднання до кардіодиспансеру без перспектив розвитку", - вважає вона.

 

Поспішати з висновками не варто ще й тому, що Національна служба здоров’я поки не оприлюднила умови контрактування на 2024 рік, додає Світлана Чернишева. Нині в стаціонарі диспансеру за рік лікують понад чотири тисячі пацієнтів за 13 пакетами медичних послуг. Чи всі пакети залишаться – поки не знають.

"Для відповідності пакету реабілітації у нас було закуплене медичне обладнання, причому за кошти, зароблені лікарнею, за наші кошти, без допомоги місцевої влади. Які будуть умови, ми не знаємо. Чекаємо на умови контрактування", - сказала Чернишова.

Голосувати за об’єднання медзакладів планували на сесії обласної ради 15 вересня. Та після протесту голосування відклали, говорить Микита Баня. Замість цього вирішили створити робочу групу з медпрацівників, чорнобильців та пацієнтів – вони вирішуватимуть, чи варто об’єднуватися з іншими лікарнями.

 
 
<iframe width="2379" height="1035" src="https://www.youtube.com/embed/EkJvV9GbAD0" title="Чорнобильці проти об’єднання диспансеру радіаційного захисту з іншими лікарнями" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
 
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: