Детектив сумського письменника можна послухати по радіо

На Радіо Культура вийшла перша частина нового циклу радіодетективів «Найкращий сищик та визвольні змагання» про пригоди колишнього найкращого сищика імперії Івана Карповича Підіпригори в буремні для України часи 1917–1918 років, пише Суспільне.

Частину першу - «Не зазирай у своє майбутнє» - транслювали 18 вересня, продовження сьогодні о 20:10.

Радіодетектив створено за романом сумського Владислава Івченка «Найкращий сищик та битва з імперією». Події відбуваються з кінця 1917 року до встановлення Гетьманату у квітні 1918 року. Іван Карпович, котрий дивом врятувався після більшовицького розстрілу, щосили намагається повернутися до родини, але цьому заважають карколомні події, що відбуваються в Україні, а також постійні спроби різних сил залучити Підіпригору до політичної боротьби.

«Коли я писав про пригоди Івана Карповича, то найбільше, що мене вражало, це схожість подій в Україні на початку XX століття і на початку XXI століття. Ця схожість стосується багатьох речей. По-перше, того, як люди починали відчувати себе українцями, як вони приходили до свого українства. Як зараз, так і тоді, для більшості людей це не було чимось, що передавалося із молоком матері, це був свідомий вибір досить дорослих людей. По-друге, очевидна паралель у протистоянні з росією, яка завжди намагалася зробити так, щоб України взагалі не існувало. На жаль, на початку XX століття їй це вдалося, і ціну цієї поразки ми платимо досі. Ця війна — теж частина ціни за ту поразку. І хоча “Найкращий сищик” — це жанрова, пригодницька література, головне завдання якої розважити людину і дати їй відпочити, я сподіваюся, що пригоди Івана Карповича стануть для читачів, глядачів (перша книжка циклу про найкращого сищика була раніше екранізована — Суспільне), а тепер ще й слухачів нагадуванням про те, з чим ми маємо справу, якою великою може бути ціна поразки і який шанс ми зараз маємо не втратити», — каже Владислав Івченко.

Постановку здійснила Світлана Свиридко. У головній ролі найкращого сищика Івана Карповича Підіпригори — заслужений артист України Михайло Кришталь. Інші ролі виконують Петро Сова, Ренат Сєттаров, Василь Мазур, Іван Залуський.

Після ефіру всі серії будуть доступні в архіві програми «Радіодетектив» на сайті Радіо Культура. Перша — вже тут.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: