Жителька Сумщини відзначила 100-річчя

1 жовтня відбулося святкування столітнього ювілею жительки Бурині Ганни Шолік.

Сто років тому у селі Коренівка народилася найменша із чотирьох дітей у сім’ї Шоліків - донька Ганнуся… Чепурна, метка і беручка до будь-якої роботи дівчина не цуралася ніяких сільських справ.

Працювала різноробочою у тамтешньому колгоспі «Червона зірка», на волах орали під час Другої світової. Ланковою уміла організувати так дівчат, що увесь час ходили у передовиках:

- Стахановкою була, - згадує Ганна Юхимівна. – Загадають викопати п'ятнадцять метрів буряків, а ми ж молоді, беручкі до роботи! По двадцять п’ять метрів упорували. Якби довші дні були, то і більше б справлялися!

Ганна Юхимівна напрочуд жваво згадує про своє життя, ні за чим не шкодує. Хоча натруджені за роки праці руки не так вправно слухаються, «підводять» ноги. Однак Ганна Юхимівна полюбляє сидіти у власному дворі на сонечку на ліжечку, яке так вдало прилаштоване під виноградом.

Двадцять років тому у Буринь допомогла переїхати Ганні Шолік рідна племінниця Надія Кривенко. Так сталося, що не зустріла Ганна Юхимівна свою другу половинку у житті… Тепер Надія Іванівна стала підтримкою і розрадою, помічницею і єдиною найріднішою людиною.

Із собою взяла до нової оселі із найдорожчого – вишиті власноручно та помережені божники, рушники, подушки, простирадла, які і нині прикрашають світлицю ювілярки.

У день столітнього ювілею Ганну Юхимівну Шолік прийшли привітати заступник Буринського міського голови Лариса Садова, голова організації ветеранів Буринської громади Ангеліна Кнуренко, представники соціального захисту Буринської міської ради та Конотопської районної державної адміністрації.

Ганна Юхимівна зберігає районну газету, де написано про святкування її дев’яносторічного ювілею, і, сподівається, що односельці, читаючи і про її столітній ювілей, порадіють за бабусю.

- Я передаю привіт у Вознесенку, Коренівку, Сороку усім, хто мене пам’ятає. Бажаю здоров’я і миру! Хай усім щастить! – Ганна Юхимівна щиро раділа вітанням і притискала натрудженими руками величезні букети квітів, повідомили в мерії Бурині.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: