Завантаження ...

На Сумщині відкрилась модульна клініка на місці зруйнованої росіянами амбулаторії

На Сумщині відкрилась модульна клініка на місці зруйнованої росіянами амбулаторії фото

Встановлена мобільна клініка Всесвітньою організацією охорони здоров’я партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України.

До повномасштабного вторгнення амбулаторія і с. Хухра Чернеччинської громади Охтирського району надавала якісні медичні послуги понад 4 тисячам жителів кількох населених пунктів громади. Вночі 16 березня 2022 року внаслідок бомбардування амбулаторію було знищено: пряме влучання авіабомби рознесло будівлю вщент. Після трагедії медичний заклад перенесли в інше приміщення, але воно не було призначене для лікування пацієнтів.

На щастя, громада отримала підтримку від ВООЗ та МОЗ, які реалізують проєкт зі встановлення збірних модульних клінік у районах, де існуючі медичні заклади зруйновані або не підлягають ремонту.

Начальник Сумської ОВА Володимир Артюх подякував Міністерству охорони здоров’я та міжнародним донорам, які звертають увагу на маленькі громади у прикордонній з країною-агресором Сумщині. Також із вдячністю він звернувся до жителів Чернеччинської громади, яка сьогодні успішно працює, відновлюється, розвиває міжнародні зв’язки.

«Мені дуже приємно приїздити саме на такі заходи. Адже це відновлення знищеного російськими терористами медичного закладу. Сьогодні наші мешканці отримали сучасну зроблену практично за два тижні амбулаторію, яка надаватиме медичні послуги європейського рівня жителям громади. Це у нас не останній проєкт, їх у нас декілька.Завдяки налагодженій співпраці та підтримці наших добрих друзів та іноземних партнерів ми можемо показати такий результат.Ми відкриваємо, ми будуємо, ми реалізовуємо – і таким чином, ми показуємо незламність українського народу”, – наголосив Володимир Артюх.

Привітали жителів Хухри із такою значною подією і Регіональний директор із надзвичайних ситуацій Європейського регіонального бюро ВООЗ Джеральд Рокеншауб, менеджер із надзвичайних ситуацій ВООЗ в Україні Емануеле Бруні та заступниця міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Марина Слободніченко.

«Війна в Україні мала руйнівні наслідки для сектору охорони здоров’я, серйозно обмеживши доступ до основних послуг у прифронтових громадах. Ця ініціатива є прикладом невпинної роботи ВООЗ над відновленням життєво важливого первинного медичного обслуговування», – зазначив Джеральд Рокеншауб.

Заступниця Міністра охорони здоров’я України Марина Слободніченко, у свою чергу, повідомила, що за понад 19 місяців війни Росія пошкодила понад 1400 закладів охорони здоров’я та ще 190 зруйнувала вщент. Щоденно та цілеспрямовано ворог тероризує українців та руйнує заклади охорони здоров’я. Кожна куля та снаряд є доказом цього навмисного терору проти цивільних.

«Завдяки потужній підтримці та співпраці з ВООЗ та іншими міжнародними партнерами, крок за кроком нам вдається рухатися далі та відбудовувати зруйновані лікарні, щоб пацієнти мали повноцінний доступ до необхідної медичної допомоги. Створення модульних клінік на первинній ланці для нас є дуже важливою співпрацею, націленою на реальний результат та допомогу нашим пацієнтам вже сьогодні», – підкреслила вона.

Довідково.

Модульні клініки – це збірні медичні блоки, які можна швидко встановити на місці. Для розширення інфраструктури первинної медичної допомоги ці відділення є одним із ключових проєктів ВООЗ щодо реагування та відновлення в Україні, який пропонує швидке розв’язання гострої проблеми. Хоча вони є тимчасовим рішенням, вони можуть служити заміною пошкоджених об’єктів протягом 10 років.

Проєкт охоплює чотири області, визначені органами влади, зокрема, Херсонську, Харківську, Сумську та Миколаївську. На цей час загалом існує 14 модульних клінік первинної ланки, з яких п’ять повністю функціонують, а три – у процесі встановлення, та ще три будуть скоро встановлені.

Усі ці модульні клініки оснащені необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, системи каналізації, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів. Генератори та вентилятори передбачені для підтримки оптимального середовища для надання медичної допомоги.

Модульна клініка в Сумській області складається з 8 збірних модулів, об’єднаних у повноцінний медичний заклад із 4 кабінетами для прийому пацієнтів і можливістю одночасної роботи 11 медичних працівників. У цій амбулаторії, як і в інших, працюватимуть медичні працівники, такі як лікар первинної ланки і медичні сестри, які раніше працювали у пошкоджених або зруйнованих закладах, забезпечуючи безперервність надання первинної медичної допомоги.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: