Завантаження ...

Мера Сум взяли під варту, але можуть відпустити за 3 млн грн

Мера Сум взяли під варту, але можуть відпустити за 3 млн грн фото

Вищий антикорупційний суд України обрав міському голові Сум Олександру Лисенку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави. Йдеться про справу, у якій підозрюють очільника Сум та директора департаменту інфраструктури міста Олександра Журбу в хабарництві.

За рішенням суду, Олександр Лисенко залишиться під вартою до 2 грудня 2023 року із можливістю внесення застави у розмірі 3 млн грн,  У разі внесення застави, його зобов‘язали прибувати за першою вимогою, не покидати місто Суми без дозволу, повідомляти прокурора про зміну місця проживання та заборонили спілкуватися з депутатами Сумської міськради. Засідання щодо арешту майна очільника Сум проведуть в іншу дату, пише Суспільне.

У коментарі Олександр Лисенко сказав, що під час обшуків, у нього не було ніяких коштів:

"Неправомірної вигоди я не вимагав ні від кого. І сьогодні те, що слухалось у суді, аргументацію я свою надав. Мені кошти не пропонували і я їх не отримував. Цих грошей я не бачив, не отримував і поруч з ними не знаходився. З фото можна подумати, що я був поруч з тією машиною, де були гроші. Але це не відповідає дійсності".

Очільник міста зазначив, що обвинувачення просило заставу у 10 млн грн.

"Ми будемо оскаржувати рішення суду, тому що нас взагалі не влаштовує застосування запобіжного заходу. Ми наполягали відмовити прокурору в задоволенні клопотання взагалі", – про це заявила адвокатка Олександра Лисенка Юлія Молібог.

Нагадаємо: ввечері 2 жовтня НАБУ і САП спільно зі СБУ затримали Олександра Лисенка та Олександра Журбу під час отримання ними частини хабара в 1,4 млн грн. За інформацією СБУ, фігуранти вимагали 2 млн 130 тис. грн з місцевої компанії, яка займалася вивезенням сміття.

Олександру Лисенку та директору департаменту інфраструктури міста Олександру Журбі, яких затримали на отриманні хабара 2 жовтня, повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: