Завантаження ...

У палатах сумських лікарень можуть з'явитися кондиціонери

У палатах сумських лікарень можуть з'явитися кондиціонери фото

Про це йшлося під час онлайн наради заступниці начальника Сумської обласної військової адміністрації Олени Бойко з керівниками медичних закладів.

«Останнім часом ми чуємо інформацію щодо можливої нової вимоги НСЗУ та МОЗ щодо встановлення кондиціонерів у палатному фонді і в ординаторських приміщеннях медичних закладів. І це буде одним із критеріїв для укладання договорів з Національною службою здоров’я України. За наявною у мене інформацією остаточне рішення щодо таких жорстких вимог НСЗУ ще не прийняло. Але це не говорить про те, що така вимога не буде введена. Вона може бути відтермінована на певний період, адже в НСЗУ розуміють, що це досить великі фінансові затрати для закладів охорони здоров’я. Також це може бути пов’язано з технічним підключенням до електромережі, адже необхідно виготовити нові технічні умови, прорахувати потужність, а наша система енергозабезпечення серйозно постраждала від ворожих обстрілів і яка буде ситуація в цьому осінньо-зимовому періоді теж передбачити досить складно», – повідомила Олена Бойко.

За її словами, керівництво лікарень має час, щоб вирішити всі технічні питання. Сумська обласна військова адміністрація включилася в цей процес, і є певні домовленості з благодійними організаціями, які готові надати Сумщині і вже сьогодні надають певну кількість кондиціонерів в якості благодійної допомоги. І перші 62 кондиціонери, які надійшли від благодійників, вже розподілено по обласних закладах, наступну партію можуть отримати і заклади в районах, в першу чергу – кластерні та загальні лікарні. Керівники медичних закладів мають працювати над цим питанням і самотужки, адже повністю закрити всю потребу для нашої області, необхідно більше 2 тисяч кондиціонерів.

«Вам як керівникам закладів треба чітко визначити пріоритетні відділення, які потребуватимуть встановлення кондиціонерів у першу чергу. Це, звичайно, мають бути ті відділення, де перебувають пацієнти або в тяжкому стані, або обмежені в пересуванні тощо, – говорила заступниця начальника ОВА. – До 15 жовтня маєте визначити пріоритетні відділення, прорахувати по них потребу, з’ясувати, чи потрібно вам для цих пріоритетних відділень змінювати технічну потужність електромережі. Наступним кроком має стати прорахунок усієї потреби по закладу і розпочати відповідну роботу з постачальниками електроенергії. Усі ці процеси Сумська ОВА буде супроводжувати».

Олена Бойко підкреслила, що вважає вимогу Міністерства охорони здоров’я правильною. Тому що у медичних закладах мають бути не лише сучасні стандарти лікування та нове медичне обладнання, а й комфортні умови перебування пацієнтів. Тому абсолютно зрозуміла вимога з боку Президента України, Міністра охорони здоров’я. Тим більше, що керівництво надкластерних, кластерних та загальних лікарень має розуміти, що до цих закладів підвищені вимоги і вони цим вимогам мають відповідати.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: