Завантаження ...

Сум’ян запрошують вакцинуватися від грипу

Сум’ян запрошують вакцинуватися від грипу фото

Вберегтися від сезонного грипу та його ускладень сум’яанам допоможе вакцинація.

В управлінні охорони здоров’я нагадують, що найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація.

Дані медиків свідчать про те, що в громаді почався період респіраторно-вірусних сезонних захворювань таких як ГРВІ, грип і COVID-19.

Минулого тижня вже зареєстровано 1300 випадків таких недуг, з них 800 – серед дітей. До стаціонарів лікарень госпіталізували 7% хворих. Не потрапити в полон хвороб і ускладнень від них сум’яанам допоможе щеплення. Зокрема від грипу.

Наразі в аптечній мережі наявні вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна) та «Джісі Флю Квадривалент» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, чотирьохвалентна). Орієнтовна вартість препаратів — від 370 грн до 450 грн. Їх можна придбати в аптеці власним коштом і зробити щеплення у задекларованого лікаря.

Вакцинуватися насамперед потрібно людям з групи ризику: медичним працівникам, вагітним жінкам, літнім людям та людям з хронічними захворюваннями, адже грип вирізняється серед інших респіраторних інфекцій можливістю тяжких ускладнень. Найкращий час для щеплення — напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж усього сезону.

Також важливо не нехтувати загальними правилами, аби не захворіти на грип та ГРВІ: обмежити відвідування місць великого скупчення людей; часто провітрювати приміщення; часто мити руки з милом; не торкатися очей, носа, рота немитими руками; прикривати ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою; якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше 2 м. Батькам необхідно навчити дітей зазначеним вище правилам та застосовувати їх на власному прикладі.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: