Шахраї ошукали 14 мешканців Сумщини на 320 тис. грн

Вчора до поліції за допомогою звернулось чотирнадцять громадян з Сумського, Конотопського та Охтирського районів, які повідомляли, що їх ошукали. Потерпілі розповідали, що потрапляли у різні шахрайські схеми.Серед найбільш розповсюджених були випадки з надходженням повідомлень, від нібито знайомих, з проханням дати гроші в борг. Так заявники, не вагаючись та бажаючи допомогти, перераховували гроші зловмисникам. Потім телефонували своїм знайомим та дізнавались, що ніякі гроші вони в них не просили.

Крім того, розповсюдженою схемою залишається афера з банком. Потерпілим телефонували невідомі, які представлялися працівниками банку. Зловмисники повідомляли заявникам, що здійснюється хакерська атака на картку, тому потрібно перерахувати гроші на інший рахунок або просто просили назвати конфіденційні дані картки. Довірливі громадяни виконували всі вказівки невідомих і як наслідок втрачали власні кошти.

Крім того, деякі потерпілі знаходили на відомих сайтах в мережі Інтернет оголошення щодо продажу бажаних їм товарів. Для оплати псевдо-продавці присилали громадянам посилання через, яке потрібно було здійснити оплату. Коли заявники переходили за ним з їхнього банківського рахунку зникали грошові кошти.

За даними фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та встановлюють осіб, які причетні до злочину.

Поліцейські вкотре звертаються до громадян з проханням не переходити за невідомими посиланнями, не довіряти стороннім особам, які представляються працівниками банків та просять повідомити особисту інформацію. Якщо ви купуєте або продаєте щось через мережу Інтернет, будьте уважні та у жодному разі не надсилайте повну передоплату, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: