рашисти обстрілюють прикордоння Сумщини касетними ракетами

Мобільні групи відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області щоденно здійснюють бойові виїзди в райони, де знаходять вибухонебезпечні предмети, оглядають їх та знешкоджують, якщо в цьому є необхідність.

«Вчора співробітники нашого відділу здійснили виїзд до одного з населених пунктів Сумського району, який піддався обстрілу з реактивних систем залпового вогню «Ураган» з боку росії. Кожен снаряд «Ураган» 9М27К має дальність польоту від 10 до 35 кілометрів і несе в собі 30 суббоєприпасів. Було оглянуто місце падіння однієї з ракет 9М27К, яка під час польоту розкидала по цій місцевості десятки бойових елементів касетного боєприпасу, 9Н210 або 9Н235, і мирні люди, аби врятуватися від вибухів ховалися як могли і де могли. Багато суббоєприпасів не вибухають після падіння, залишаються нерозірваними та діють як наземні міни, тому можуть становити загрозу для цивільного населення роками або навіть десятиліттями. У будь якому разі, застосування касетних боєприпасів у населених районах є порушенням міжнародного гуманітарного права та воєнним злочином», - коментує начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Поліція радить громадянам задля їхньої безпеки не відвідувати ті території, де відбувалися бої і які досі піддаються обстрілам ворога з будь-якої зброї. Пам’ятайте, що наша область прикордонна, тож аби унеможливити наступ ворога, на багатьох ділянках вздовж державного кордону обладнані мінні поля, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

«Не ігноруйте таблички і знаки що попереджають про мінну небезпеку. Бережіть своє життя і здоров’я, та життя і здоров’я близьких вам людей», - говорить начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: