На Сумщині перевищено епідпоріг щодо захворюваності на грип

Як повідомив під час апаратної наради виконуючий обов’язки начальника охорони здоров’я Сумської ОДА Анатолій Котляр, в області зафіксовано 4698 випадків захворювань на ГРВІ та грип.

«Захворюваність населення області на грип, ГРВІ (у тому числі і COVID-19) склала 454,5 на 100 тис. населення, що більше порогового рівня на 3,% (епідпоріг – 441,2). Загальна кількість захворілих протягом звітного періоду становила 4 698 осіб, у т.ч. дітей – 2 632 (56,0% від всіх захворілих), – зазначив Анатолій Котляр. – У порівнянні з попереднім тижнем зареєстровано збільшення на 35 випадків (0,75%). Питома вага школярів серед дітей – 52,7%, серед усіх захворілих – 30,4%. Епідемічний поріг перевищений у Конотопському, Роменському і Сумському районах».

Як повідомила директор обласного Департаменту освіти і науки Вікторія ГРОБОВА, у 163 закладах освіти розпочалися осінні канікули. Це сприятиме зниженню темпів розповсюдження захворювання.

Також за минулий тиждень в області зареєстровано 239 випадки COVID-19.

«Наразі у лікарнях Сумщини знаходяться 50 хворих. Двоє людей знаходяться в реанімації, одна з яких підключена до апарату штучної вентиляції легень. Вранці, на жаль, одна людина померла. За нашою інформацією, вона не була вакцинована проти коронавірусної інфекції», – розповів начальник управління охорони здоров’я.

За інформацією ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» в області виявлені варіанти коронавірусу, що раніше не зустрічались на нашій території: EG.5.1.3 (Єріс) та НК.3. Обидва штами є одними з останніх відомих різновидів Омікрону. Докази того, що вони викликають більш тяжкі захворювання, у порівнянні з попередніми варіантами вірусу, наразі відсутні.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: