Наприкінці жовтня відбулися гастролі Сумського національного академічного театру ім. М. Щепкіна в Києві. 26 жовтня на сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, сумчани представили глядачам «Тригрошову оперу» за п’єсою Б. Брехта на музику К. Вайля у постановці заслуженого артиста України Максима Булгакова.
А вже 27 жовтня в Національної філармонії України в межах проєкту «Філармонія нескорених» відбувся показ музично-мультимедійного дійства «Карнавал тварин» – втілення однойменної сюїти К. Сен-Санса, режисер-диригент – Микита Поляков.
Під час спілкування з творчим складом театру т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв подякував всьому колективу.
«Сьогоднішній творчий внесок діячів культури Сумської області є не лише морально-емоційною підтримкою, а й, без перебільшення, постає виразною ознакою цивілізованої нації з висококультурними потребами, котра свідомо прагне не тільки захищати й берегти свій культурний код, а ще й піклується про примноження мистецького спадку для майбутніх поколінь», – зазначив він.
Протягом гастролей колектив театру тепло зустрічали та підтримували не тільки кияни, а й глядачі з різних областей України, серед яких численні сумчани, які проживають в столиці. Для багатьох виступ улюбленого театру став справжнім святом та мистецьким імпульсом, який живить сили та спрямовує до перемоги.
Перед виставою, з першої театральної сцени країни, до глядачів звернувся виконуючий обов’язки генерального директора – художнього керівника Сумського національного театру ім. М. Щепкіна Сергій Дорофєєв. Він зауважив, що Сумська область має найдовший кордон протяжністю 564 км з країною терористом – росією, а м. Суми знаходиться в 30 км від кордону з країною-агресором, але, не дивлячись на постійні загрози з боку росіян, Театр ім. М. Щепкіна не просто продовжує працювати, а й говорить з глядачем на актуальні теми сучасною мовою, а також працює під одним дахом з театром-переселенцем – Луганським українським театром. Сергій Дорофєєв зазначив, що виступ колективу театру в Києві це не тільки ствердження того, що мистецтво не занепало, а, навпаки, символ незламності та непереможності.