Сумські дзюдоїсти з медалями чемпіонату Європи

Сумські дзюдоїсти з медалями чемпіонату Європи фото

3 листопада в Монпельє (Франція) стартував чемпіонат Європи з дзюдо.

Турнір зібрав майже 400 спортсменів з 46 країн. Ці змагання є одним з найважливіших стартів перед Олімпіадою, яка відбудуться наступного літа в Парижі. Незважаючи на допуск так званих "нейтральних" спортсменів, Федерацією дзюдо України було прийнято непросте рішення про участь в чемпіонаті Європи, щоб українці не втратили шансів позмагатися на Олімпійських іграх 2024. У перший день українські спортсмени здобули дві медалі.

Аспірант СумДУ Дільшот Халматов став віце-чемпіоном у ваговій категорії до 60 кг. На шляху до нагороди спортсмен здолав суперників з Нідерландів, Азербайджану та Франції, але у фіналі поступився іншому господарю змагань, бронзовому призеру Олімпійських ігор.

Варто також порадіти за випускника університету Богдана Ядова (66 кг). Захищаючи титул чемпіона Європи, він розпочав з перемоги над естонцем, але потім поступився майбутньому віце-чемпіону з Іспанії. У втішних поєдинках Богдан здолав ще одного іспанця, а у сутичці за “бронзу” був сильнішим за азербайджанця.