Завантаження ...

На Сумщині підбили погодні підсумки жовтня

На Сумщині підбили погодні підсумки жовтня фото

У жовтні на Сумщині переважала нестійка погода. На початку місяця було сухо, тепло та сонячно.

З другої половини жовтня атмосферні фронти пов’язані з циклонами на півночі та північному заході Європи спричиняли інтенсивні дощі, посилення вітру та коливання температури повітря. Наприкінці жовтня відбулося значне підвищення температури повітря. Встановилася значно тепліша, як для цієї пори року погода. В окремі дні перевищення середньої добової температури над нормою дорівнювало 9-12°.

7–го та 10-11 жовтня відмічалися заморозки інтенсивністю 0-4° в повітрі, 1-7° на поверхні грунту. Збитків від заморозків на промислових посівах с/г культур не було. На присадибних ділянках пошкоджені незібрані теплолюбні культури.

Середня місячна температура повітря становила 7,5-9,5° тепла, що на 1-2° вище за норму.

5 - 7 жовтня відбувся перехід середньої добової температури повітря через +10° (теплий період року) в бік зниження, що майже на тиждень пізніше середнього за період 1986-2005р.р.

Максимальна температура повітря на початку місяця підвищувалась до 20-27°, поверхня ґрунту прогрівалась до 30-42°.

Мінімальна температура повітря в другій декаді жовтня знижувалась до 3-6° морозу. За місяць зареєстровано 5-8 днів із заморозками.

Опадів випало на переважній території області 68-114 мм, або 150-260 % місячної норми. За місяць зареєстровано 8-11 днів з опадами в 1 мм і більше, в тому числі 4-7 днів з опадами в 5 мм і більше.

Вітер переважав помірний. Впродовж 4-7 днів спостерігалось посилення його 18-24 м/с.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: