За минулу добу семеро жителів Сум потрапили в сітки шахраїв та втратили власні заощадження на загальну суму майже 100 000 гривень. За кожним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження.
Правоохоронці невтомлюються нагадувати основні правила безпечного онлайн-шопінгу. Зловмисники роблять усе, щоби максимально замаскуватися під справжніх продавців товарів.
Шахраї створюють ілюзію роботи справжнього онлайн-магазину: роблять гарні фото товарів, оперативно відповідають на повідомлення потенційних покупців, консультують і допомагають підібрати потрібну річ і обіцяють швидку доставку.
Коли ви визначилися з покупкою: вам пропонують здійснити повну передплату, а якщо ви не погоджуєтеся – часто ідуть «на поступки» і пропонують часткову оплату товару. Але, після того, як ви визначилися з покупкою, домовилися про доставку і здійснили повну чи часткову оплату, шахраї повідомляють, що потрібного товару немає. При цьому запевняють, що вони готові повернути кошти: і для цього потрібно авторизуватися на сайті інтернет-магазину та ввести всі реквізити своєї картки. Як тільки вони отримали ці дані, одразу привласнюють усі гроші з вашої банківської картки.
Тож, запам’ятайте:
- обирайте післяплату;
- остерігайтеся онлайн-магазинів, які пропонують товари за цінами, значно нижчими, ніж в інших магазинах;
- не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих платформах;
- безкоштовно перевірте сайт онлайн-магазину на сервісі Кіберполіції "STOP FRAUD".
Дотримуючись простих правил, вам вдасться оминути підступні схеми зловмисників, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.