На Буринщині попрощалися із захисником України

14 листопада провели в останню путь Юрія Полоза, який із перших днів – у теробороні, воював – на запорізькому напрямку, віддав життя – на Сумщині.

14 листопада провели в останню путь Юрія Полоза, який із перших днів – у теробороні, воював – на запорізькому напрямку, віддав життя – на Сумщині.

- На другий день після повномасштабного вторгнення, коли ішли бої за сумську «артягу», Юрій зателефонував мені, - згадує друг, однокласник Олександр Луговцов. – Скромний, добрий у житті, він одразу вступив до сумської тероборони. Мужньо воював на фронті, а сьогодні ми прощаємося іще з одним захисником… Без батька залишилися діти, дружина, без вірного друга залишились однокласники.

Червонослобідський ліцей на своїй сторінці написав про сумну звістку:

«До небесного війська доєднався ще один випускник нашого закладу Юрій Іванович Полоз…

Юрій Полоз із перших днів повномасштабної війни добровільно став на захист Батьківщини у складі 117-ї бригади Сумської територіальної оборони й до останнього подиху боровся з російськими ворогами за мирне та спокійне життя...»

Юрій народився 29 листопада 1978 року. Загинув 11 листопада 2023 року. За сімнадцять днів нинішнього листопада йому мало б виповнитися 45 років…

Після чину відспівування воїна, який провів у Храмі святих Віри, Надії, Любові та матерії їх Софії отець Димитрій, захисника України вулицею середмістя Буринської громади провели містяни, схиливши до його ніг прапори України.

А в Червоній Слободі останню волю воїна, захисника України, солдата Юрія Полоза виконали друзі, рідні. Зійшлися до «коридору пошани» у Червоній Слободі вчителі, колишні сусіди, встеливши останні кілька метрів шляху суцільним килимом квітів. Віддати останню шану приїхали побратими…

- Сьогодні сумний день на Буринщині, – секретар Буринської міської ради Володимир Писаний звернувся до присутніх на траурній церемонії, -проводжаємо в останню дорогу воїна, захисника Юрія… Щирого, доброго, мужнього чоловіка, з високим почуттям обов’язку. Юрій після повномасштабного вторгнення, не вагаючись, вступив до лав тероборони, захищав місто Суми, захищав усіх нас, захищав Сумщину. Потім продовжив воювати у військовій частині. Брав участь у бойових діях на Запорізькому напрямку. Але так склалася доля, що загинув саме на Сумщині, захищаючи кордон…

Світла пам'ять нашому Герої. Щирі співчуття від міської ради, виконавчого комітету рідним близьким загиблого, щира подяка батькам воїна, вічний спокій їм. Дякуємо за те, що виховали такого сина, сина-героя.

Пам’ятаємо про те, яким Юра був за життя, пам’ятаємо, який він зробив подвиг – захистив усіх нас. Доки пам’ятаємо, доки Юра житиме у наших серцях…

Вчителька Червонослобідського ліцею, де свого часу навчався Юрій Полоз, Людмила Лагута не стримувала сліз, згадуючи, яким він був учнем. І, врешті, просто поклала багряні хризантеми до ніг свого учня.

Деякий час тому рідним місцем проживання Юрія Полоза стали Суми, на захист яких і став із перших днів великої війни. Однак до Червоної Слободи приїздив провідати батька з матір’ю…

Цьогоріч чоловік на червонослобідському цвинтарі вклонився пам’яті побратимів, відвідав рідних. І залишив останню волю…

Поховали Юрія Івановича Полоза, стрільця стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти біля побратимів, з усіма військовими почестями, гідними мужнього захисника України, під звуки Гімну України, повідомили в мерії Бурині.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: