Завантаження ...

У Тростянці відкрили сучасну модульну поліклініку

У Тростянці відкрили сучасну модульну поліклініку фото

21 листопада в Тростянецькій міській лікарні відкрито нову будівлю модульної поліклініки, яка є сучасним структурним підрозділом закладу в наданні амбулаторної медичної допомоги мешканцям нашої громади.

На превеликий жаль, воєнними діями під час окупації російськими військами існуюча триповерхова будівля консультативно-діагностичної поліклініки була зруйнована. Тимчасово кабінети лікарів розмістили в пристосованих приміщеннях ІІ поверху педіатричного відділення. Щодня її відвідують 370 - 420 пацієнтів, спеціалізована допомога надається як дорослим, так і дітям.

За порівняно короткий термін (8 місяців) на території лікарні збудована сучасна модульна поліклініка площею 450,0 кв.м. Спорудження модульної поліклініки відбулося в рамках проєкту «Спеціальна програма підтримки України», який фінансувався Федеральним урядом Німеччини та впроваджувався компанією GIZ.

Будівля має автономне теплопостачання, підключена до систем водопостачання та водовідведення. Електроживлення буде здійснюватись від сонячних електростанцій, які раніше облаштовані на дахах лікарні. В кожному кабінеті встановлені кондиціонери (остання вимога МОЗ), також рекуператори та іонізатори повітря, що значно покращить мікроклімат приміщень як для медиків так і пацієнтів. Також встановлено нове сучасне медичне обладнання та меблі.

Участь в урочистій церемонії відкриття взяли заступник міністра охорони здоров’я України Петро Ємець, заступниця голови обласної військової адміністрації Олена Бойко, радник проєкту «Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України Олександр Хоруженко, в.о. начальника управління охорони здоров’я Сумської ОВА Анатолій Котляр.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я Петро Ємець, що звернувся до присутніх з вітальним словом, нова модульна поліклініка зведена на заміну зруйнованої триповерхової будівлі консультативно-діагностичної поліклініки, яка зазнала нищівних пошкоджень під час ворожої окупації Тростянця. Ця подія стала можливою завдяки великому проекту допомоги з боку наших міжнародних партнерів. За підтримки німецького агентства GIZ громада отримала найсучасніше поліклінічне відділення із новим оснащенням та унікальним і високоточним обладнанням. Посадовець наголосив, що з відкриттям модульної поліклініки у відвідувачів з’явиться можливість отримувати на місці як консультативну допомогу, так і діагностичні обстеження та якісні медичні послуги.

Відтепер у новозбудованому приміщенні відвідувачі зможуть отримати якісні медичні послуги терапевта, офтальмолога, отоларинголога, кардіолога, ендокринолога, гінеколога, невропатолога, психіатра, нарколога, хірурга, травматолога, стоматолога, онколога тощо. Тут також проводяться всі необхідні види функціональної діагностики та лабораторні обстеження.

«Функціонування поліклінічного відділення є вкрай важливим для громади, тож на старт роботи чекали і медики, і пацієнти. Ми побачили в очах медперсоналу захват і велике бажання працювати, а також радісні обличчя відвідувачів, адже тут, дійсно, все продумано і підлаштовано під потреби людей, – прокоментувала подію Олена Бойко. – Тростянецька міська лікарня, яка під час ворожої окупації стала символом нескореності як Тростянця, так і України, сьогодні поступово оживає і відновлюється. Всі разом ми продовжуємо реалізацію проєкту з її відбудови, використовуючи найсучасніші технології та інноваційні рішення, які покликані розбудовувати ефективну медичну мережу Сумщини та покращувати якість медичних послуг жителям області».

Приміщення збудовано за короткий проміжок часу. Тимчасові збірні конструкції подарувало німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ у рамках проекту «Програма ЄС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України».

«Будівля має автономне теплопостачання та електроживлення. В кабінетах встановлені кондиціонери, рекуператори та іонізатори повітря. Також повністю встановлено нове сучасне медичне обладнання та меблі. – розповів Олександр Хоруженко, який особисто опікувався реалізацією цього масштабного проєкту. - До будівлі виконано зручний під’їзд з урахуванням будівельних норм для людей з інвалідністю. У 30 комфортабельних кабінетах розмістилися лікарі різного профілю та фахівці з діагностики. Відвідувачі зможуть отримати якісні медичні послуги спеціалістів: офтальмолога, отоларинголога, кардіолога, ендокринолога, гінеколога, невропатолога, психіатра, нарколога, хірурга, стоматолога, онколога, тощо. Необхідні діагностичні обстеження також проводяться на місці».

Наприкінці до присутніх звернувся Тростянецький міський голова Юрій Бова, який подякував усім причетним до реалізації цього проєкту.

«Сьогодні я маю велику честь вітати вас на урочистому відкритті нової модульної лікарні, яка стане не лише символом відновлення, а й прикладом важливості міжнародної співпраці в умовах кризи. Зараз, коли ми намагаємося відновити зруйновані комунальні об’єкти, медичні заклади та інфраструктуру, завдяки співпраці з різноманітними партнерами, кожен крок, кожен новий об’єкт є надзвичайно важливою ланкою. Особливу подяку хочу висловити нашим надійним партнерам - Німецькому товариству міжнародного співробітництва (GIZ). Їхні зусилля, фінансова та професійна підтримка допомогли зробити цю лікарню реальністю. Спільно ми забезпечимо високоякісну медичну допомогу, яка буде доступною для кожного мешканця. Забудовникам, підрядникам, медичному персоналу та всім, хто долучився до цього великого проекту, я висловлюю велику вдячність. Ваші зусилля відображають важливість співпраці на рівні громади, країни та міжнародних організацій».

Міський голова вручив подяки та грамоти забудовникам та посадовцям, які допомагали з будівництвом приміщень, з наданням медичного обладнання, деяке з яких не має аналогів у всій Україні, з оформленням документів.

Крім цього, гості оглянули й інші приміщення лікарні, де продовжується відновлення, та були вражені масштабом руйнувань та темпами відновлення. У відремонтованих за європейськими стандартами акушерсько-гінекологічному та терапевтичному відділеннях створені сучасні комфортні умови перебування як пацієнтів, так і медичного персоналу. На стадії завершення – капітальний ремонт операційного блоку, проводяться роботи з утеплення стаціонарного, інфекційного та поліклінічного корпусів. У планах на майбутнє – відкриття сучасного реабілітаційного Центру.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: