Завантаження ...

Сум’янок обдурили шахраї, які “обіцяли” грошову допомогу

Сум’янок обдурили шахраї, які “обіцяли” грошову допомогу фото

Останнім часом до поліції все частіше звертаються громадяни постраждалі внаслідок злочинних дій аферистів. Шахраї користуючись складним положенням людей під час війни, пропонуючи «грошову допомогу», нібито від держави та благодійників, видурюють у них всі заощадження.

До Сумського районного управління поліції звернулася 42-річна жителька обласного центру та повідомила, що стала жертвою шахрайства. У одному з месенджерів жінка знайшла пропозицію щодо отримання матеріальної допомоги, перейшла за посиланням та ввела пароль своєї банківської картки. Після чого з картки заявниці відбулося списання 8 555 гривень. Постраждала не встигла навіть отямитися, як їй зателефонував невідомий, який назвався працівником служби банку по протидії шахраям, та почав надавати жінці вказівки як діяти, щоб повернути списані кошти. Громадянка виконала всі вказівки зловмисника, та врешті втратила всі свої заощадження з банківського рахунку у сумі майже 50 000 гривень.

Інша 64-річна жителька міста Суми, пізно вночі, у одному з мобільних додатків побачила рекламу «допомога пенсіонерам в сумі 6500 гривень». Перейшовши за посиланням жінка вказала реквізити власної банківської картки та пароль до неї. В результаті своїх необдуманих дій пенсіонерка втратила 16 650 гривень.

Подібна неприємна історія трапилася і з 46-річною мешканкою села Самотоївка Сумського району. У соціальній мережі «Фейсбук» вона виявила інформацію щодо виплат 8000 гривень українцям, постраждалим від війни. Жінка перейшла за посиланням, потім ввела свій номер телефону, який «прив’язаний» до банківського карткового рахунку та пароль. Як результат, з картки зникли гроші в сумі 15 507 гривень.

У поліції відкрили кримінальні провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Правоохоронці закликають громадян не вірити різним сумнівним пропозиціям, розміщеним в соціальних мережах, на невідомих сайтах, де нібито пропонують фінансову допомогу від держави та благодійників. Як свідчать вище наведені приклади, всі вони завершуються пшиком, фінансовими втратами та втраченими нервами, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: