Завантаження ...

Справу нардепа-зрадника з Сумщини скеровано до суду

Справу нардепа-зрадника з Сумщини скеровано до суду фото

29 листопада НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням народного депутата України III-IX скликань у державній зраді та незаконному збагаченні. Кваліфікація: ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111, ст. 368-5 Кримінального кодексу України.

Як встановило слідство, обвинувачений упродовж 2019-2022 років одержав щонайменше 567 тис. дол. США від правоохоронних та розвідувальних органів рф за підривну діяльність проти України. Він зокрема вчиняв дії, спрямовані на дискредитацію іміджу України на міжнародній арені, погіршення дипломатичних відносин між США та Україною, а також ускладнення інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО.

Розслідування цих фактів НАБУ та САП здійснювали за оперативного супроводу департаменту контррозвідки СБУ.

В липні 2022 року під час низки обшуків НАБУ та САП виявили та вилучили матеріали, які свідчили про тривалу підривну діяльність обвинуваченого, його сталі зв’язки з представниками держави-агресора та колаборантами. У зв’язку з переховуванням за кордоном, про підозру екснардепу повідомили заочно та оголосили у розшук, повідомляє НАБУ.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Мова йде про 7-разового нардепа від Сумщини Андрія Деркача.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: