Сум’яни попрощалися з кулеметником Миколою Рибцем

У Сумах поховали головного сержанта, кулеметника стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти.

У Сумах поховали головного сержанта, кулеметника стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти.

Микола Рибець загинув 13 червня 2022 року, — повідомили в Сумському центрі комплектування. Весь цей час чоловік значився безвісти зниклим, йдеться в сюжеті Суспільного Суми.

Микола Рибець – родом з Донбасу, — розповів його побратим. У Сумах одружився, тут народилась його дитина. Олександр говорить: до останнього сподівалися, що товариш живий і перебуває в полоні.

"З Колею "Художником" ми воювали з 2014 року в 30 бригаді. Пройшли всі пекла 2014 року. Під час повномасштабного наступу він повернувся в Україну. Він був за кордоном, міг не повертатися, але повернувся, долучився до нашого окремого підрозділу. Боронили Київ в районі Броварів, прийняли перший бій там, відкинули ворога від нашої столиці", — розповідає чоловік.

Після цього, додає побратим, їх перевели на схід країни, де саме була активна фаза боїв. Поблизу Метьолкіного Луганської області Микола загинув, коли позиції українських захисників накрили ворожі "Гради".

"Я тоді отримав поранення, а він загинув. Разом тоді було п'ятеро загиблих. Поранення отримали інші хлопці. Відбулась евакуація, але тіла не змогли забрати, потім хотіли забрати, але вже неможливо було. Життєрадісний, гарний товариш, з ним з 2014 року разом були. Провели не один бій. Завжди на нього можна було покластися", — ділиться побратим загиблого Тарас.

Ольга Власенко, родичка загиблого, згадує його чуйним і гарним батьком. "Він працював у будівельній компанії, виготовляли вікна. Коли почалась війна, він добровольцем пішов в АТО, повернувся, але не зміг, бо його побратими залишились на полі бою, він повернувся до них. Коли закінчився й другий термін, поїхав на заробітки, але не зміг там бути. Коли почалося повномасштабне вторгнення — одразу пішов на поле бою", — згадує жінка.

"Він дуже гарний сім'янин був. Було йде коли-небудь, я гуляю з собачкою – він завжди привітається. Таке горе, такий біль", — говорить знайома Миколи Рибця Євдокія Ніколаєнко.

На момент загибелі Миколі Рибцю було 42 роки. Поховали чоловіка на Алеї Слави Баранівського кладовища в Сумах.

<iframe width="772" height="435" src="https://www.youtube.com/embed/VErUrxzsxJ8" title="“Прийняли перший бій під Києвом”: у Сумах поховали Миколу Рибця" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: