У Сумах Центр підтримки дітей прикрасили російськими смішариками

У Сумах запрацював Центр захисту та підтримки дітей, які постраждали від насильства.

У Сумах запрацював Центр захисту та підтримки дітей, які постраждали від насильства.

Цей Центр працює за моделлю "Барнахус" і був відкритий з метою надання допомоги дітям, які стали свідками чи жертвами насильства. Участь у відкритті взяли представники Міністерства юстиції, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Офісу Генерального прокурора, сумські чиновники.

Центр "Барнахус" - це спеціалізована установа, де спільно працюють представники поліції, служб у справах дітей, судових органів та медичні працівники. Вони спільно забезпечують ефективний захист, послуги та правосуддя для дітей, які потребують допомоги. Завдання Центру - створити безпечне середовище для дітей під час правосуддя.

На даний момент у Центрі є чотири кімнати: для захисту дітей, проведення кримінального розслідування та судового провадження, медичного огляду та лікування, а також обстеження та лікування психічного здоров'я.

Важливо відзначити, що створення таких центрів стає необхідністю через загострення проблеми насильства над дітьми, зокрема через військові події. Цей Центр - частина проєкту "Модель Барнахус в Україні", який реалізується за підтримки різних установ та фондів для захисту прав дітей.

Аналогічні Центри захисту та підтримки вже діють у ряді областей України, а їх запуск є важливим кроком у вирішенні проблеми насильства над неповнолітніми.

Що цікаво, стіни однієї з кімнати прикрашені зображеннями героями російського мультсеріалу “Смішарики”.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: