Чи залежить головний біль від погоди: коментар сумського невропатолога

Багато сум’ян звикли називати себе метеозалежними, виправдовуючи так свій головний біль. Та чи здатна погода стати справжньою провокаторкою тієї ж мігрені? Від спекотного літа до холодних зимових днів, чи можуть погодні умови впливати на наше самопочуття? Наші кореспонденти вирішили розкрити цю тему, а що вийшло читайте нижче у матеріалі.

Багато сум’ян звикли називати себе метеозалежними, виправдовуючи так свій головний біль. Та чи здатна погода стати справжньою провокаторкою тієї ж мігрені? Від спекотного літа до холодних зимових днів, чи можуть погодні умови впливати на наше самопочуття? Наші кореспонденти вирішили розкрити цю тему, а що вийшло читайте нижче у матеріалі.

Журналісти MISTOSUMY.com звернулися до центру «Флоріс» та запросили невропатолога Володимира Ахтирцева прокоментувати суспільну проблему головного болю та взагалі питання «метеозалежності», чи можлива вона? Чи можливо це щось більше?

 

На фото Володимир Ахтирцев

«Зв'язок головного болю з магнітними бурями не доведено. Загальний погляд науковців з цього приводу – організм людини еволюційно пристосований до впливу магнітного поля Землі та його коливань під час магнітної бурі. Наприклад, під час МРТ дослідження на організм людини впливає значно більший потік магнітного поля, аніж природній і стан людини при цьому не погіршується», - коментує пан Володимир.

Ефективність лікування головного болю залежить від причини, що викликає цей симптом. Головний біль часто виникає через перевтому, стрес, порушення сну, фізичне чи нервове навантаження, на фоні хронічних захворювань (особливо серцево-судинних), після розпиття алкоголю та інше.

Найпростіший та ефективний спосіб позбавитися головного болю – прийняти ліки. Більшості людей допомагають анальгетики та нестероїдні протизапальні препарати. Зазвичай це ліки, що включають аспірин, парацетамол, ібупрофен. Проте не варто зловживати ними, особливо тим, у кого виразкова хвороба шлунка чи порушення згортання крові.

«Багато хто після тривалого перебування в замкнутому просторі відчуває головний біль (голова починає «гудіти»). Причина цього – підвищена концентрація вуглекислого газу. Судини мозку через це звужуються і викликають появу головного болю. Тому необхідно забезпечити доступ чистого, бажано прохолодного, повітря. Наприклад, провітрювання», - радить пан Володимир.

Як позбавитися головного болю?

Кілька порад від головного болю окрім пігулок:

  • Гідратація: Переконайтеся, що ви достатньо п'єте води.
  • Відпочинок: Намагайтеся відпочивати як можна більше. Короткий сон або просто відпочинок у темному та тихому приміщенні може полегшити головний біль.
  • Масаж: Проведіть легкий масаж області шиї та плечей. Це може допомогти розслабити напружені м'язи.
  • Теплі або холодні компреси: Застосовуйте теплий або холодний компрес для області лоба або потиличної частини.
  • Темна та тиха кімната: Уникайте яскравого світла та гучних звуків. Темна та тиха кімната може зменшити іритацію (роздратування).

Головний біль часто виникає через перевтому. У такому випадку можна поспати пару годин.

«Дієвим засобом при головному болі є масаж. Треба легкими рухами масажувати ділянки шиї, плечей, а також скроні та лоб. Необхідно уникати сильного тиску при масажі. Мета – розслабити м'які тканини, а не викликати їх додаткове напруження у відповідь на больове подразнення», – додає пан Володимир.

Також можна зробити легкі вправи на розтяжку м'язів шиї, щоб зняти напруження у шийному відділі. Розслабитися допоможе і тепла ванна чи душ. Для посилення ефекту у воду можна додати ароматичні речовини, що мають заспокійливий ефект (лавандове, липове, евкаліптове та інші ефірні олії).

«Обов’язково треба контролювати водний баланс – зневоднення може спровокувати неприємні відчуття. Під час головного болю можна використовувати негазовану воду, чай та каву», – ділиться з нами пан Володимир.

Якщо головний біль є хронічним, то обовʼязково треба обстежитися. «Домашніх» методів у такому випадку недостатньо.

***

У заключення можемо сказати, що на думку лікарів головний біль НЕ є симптоматикою до зміни погодних умов, а зʼявляється тільки через певні фізіологічні обставини. Якщо вас непокоїть постійний головний біль, рекомендуємо звернутися до лікаря та отримати кваліфіковану допомогу. Але якщо ви особисто часто помічали за собою головний біль саме за якихось певних погодних умов (дощ, яскраве сонце, магнітні бурі, похмура погода і т. д.), пишіть нам у коментарях.

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: