Роботи понад 200 художників з усього світу представили 16 січня у Сумській міській галереї в рамках міжнародного проєкту мейл-арт «Важливо цінувати своє», присвяченому автору українського герба та перших грошових знаків УНР.
У 2023 році виповнилося 150 років від дня народження Василя Кричевського – відомого українського культурного діяча родом із Сумщини. Щоб відродити пам’ять про митця, організатор мейл-арту Роман Голуб зібрав понад 200 листівок від художників із 72 країн. Роботи учасники проєкту надсилали поштою.
«Василь Кричевський підтримував ідею державності України. Він був автором нашого герба та перших грошових знаків УНР. Це велика людина, велика особистість. Тому, у мене виникла така ідея вшанувати його пам'ять таким чином, щоб у всьому світі знали Україну не лише з погляду війни, а з погляду мистецтва. Минулого року я дав такий клич: обдзвонив, написав усім своїм знайомим художникам з усього світу. Вийшло зв’язатися з 600 художниками, з яких відгукнулося понад 200. Цей проєкт об'єднав 72. Відгукнулися митці зі Швейцарії, Німеччини, Австралії, Австрії, Франції, Індія, Венесуели, Канади, Туреччини, Данії, Шрі-Ланки, Литви, Мексики, Сирії, Албанії, Малайзії, Індонезії, Польщі, Угорщини, Румунії, Хорватії, Грузії, Казахстану, Чилі Чехії, Ефіопії, Зімбабве та інших країн», - говорить Роман Голуб, організатор проєкту.
До проєкту долучилися й учні верхньосироватського будинку дитячої та юнацької творчості.
«Є й стенд, який оформлений роботами молодих художників з Верхньої Сироватки. Оскільки Василь Кричевський навчався у 1880-1882 роках у верхньосироватській школі, то цей стенд є дуже символічним. Адже його ідея - об'єднати Кричевського з нинішніми художниками. Наші діти продовжують творчість видатного митця, популяризуючи Україну», - зазначає Роман Голуб.
Софія Хоменко стала однією з таких учасниць. Художниця представила дві свої роботи, в яких зобразила Кричевського в сучасному форматі.
[GALLERY-39]
[GALLERY-38]«На цій роботі я зобразила Василя Кричевського в Дії, бо кожен українець зараз зареєстрований у цьому додатку. Я зробила його тут фотографію молодим, бо я вважаю, якби він жив в сучасний час, він би виглядав саме так. Під час воєнного стану зараз всі українці намагаються заробити якось гроші, щоб передати їх на ЗСУ, я вважаю, що Василь Кричевський заробляв би ось так би на криптовалюті» - говорить Софія.
Учень верхньосироватського будинку дитячої та юнацької школи Анатолій Брич також долучився до проєкту, він намалював один з орнаментів Василя Кричевського:
«Цей орнамент Кричевського мені дуже сподобався, на малюнку я намагався передати точні його кольори, як в оригіналі. Василь Кричевський був енергійною людиною, багато встиг зробити, тому я хочу бути на нього схожим у цьому і намагаюся більше малювати»
«Виставка просто прекрасна! Те, що тут зібрано стільки робіт - захоплює. Дуже гарні роботи й наших земляків. Це дуже класно, що у нас є така людина, яка прославила наші Суми на всю Україну. Ця виставка надихнула мене ще більше дізнатися про Василя Кричевського» – поділилася Валерія Войтенко, учениця верхньосироватського Будинку дитячої та юнацької творчості.
Виставка триватиме включно до 28 січня 2024 року.
[GALLERY-37]
підготувала Анна Толстошеєва