Завантаження ...

Як хлопець на Сумщині відкрив свій бізнес в умовах війни: «Робота і рух вперед допомогли подолати страх»

Як хлопець на Сумщині відкрив свій бізнес в умовах війни: «Робота і рух вперед допомогли подолати страх» фото

Мабуть кожен в житті замислювався відкрити своє діло. Але з’являються багато страхів, сумнівів, які перешкоджають нам в досягненні своєї мети. Журналісти сайту MISTOSUMY.com поспілкувались з цілеспрямованим молодиком Олександром Подмазкою, який в свої ще тоді 24 роки відкрив фітнес-студію в місті Лебедин, що на Сумщині. Він допоміг нам розвіяти сумніви. Читайте детальніше його історію в цьому інтерв’ю.
 

«Головна проблема в тому, що ти не знаєш, що буде завтра»


- Коли тобі спало на думку відкрити свій бізнес? Чому вирішив відкрити саме фітнес-студію?

- Це відбулось дуже неочікувано. Моя дівчина пройшла курс по стретчингу просто для себе, без задньої думки, що буде вести ці тренування. А потім якось їй спало на думку, що хоче когось тренувати. Вона орендувала приміщення погодинно в іншого тренера, і в неї розгорівся азарт – вона захотіла вести групи. Ми провели пробні безкоштовні заняття в Лебедині на вулиці для всіх бажаючих. Побачили, що в нашому місті є до цього інтерес. Після цього почали думати за приміщення та організацію фітнес-студії. Чому саме фітнес-студію? Бо ми виходили з тих напрямків, які нам до душі – стретчинг, функціонал, дитячий фітнес.

- Що ти робив, щоб відкрити свою фітнес-студію? Наскільки це довгий процес, та що на це впливає?

- Насправді, процес цей не довгий. По суті для студії потрібно лише чотири стіни, і все. Але на швидкість відкриття студії впливали: а) знайти приміщення в більш-менш нормальному стані; б) знайти робочих для косметичного ремонту; в) зробити план проєктування – що, де має стояти для комфорту тренування; г) знайти необхідний основний інвентар та замовити його. І все це можна зробити за один-два тижні максимум, але в нашому місті дуже важко знайти приміщення та нормальних, добросовісних робочих. Тому цей процес затягнувся на місяць.

Саша зі своєю дівчиною Ірою


- З фінансової точки зору, чи багато потрібно вкладень на початку та наскільки швидко все може окупитись?

- З приводу вкладень – то ні, не багато. Бо особисто я не купляв все і одразу. Я купив базу, і дивився на те, як ходять люди, і чи цікаво їм це. Потім вже з часом ми докупляли все інше. Якщо говорити в грошах, то це плюс-мінус 1500$, які окупились вже через півтора-два місяці.

- Наскільки складно відкрити свій бізнес саме в умовах війни?

- Якщо чесно, то я не знаю, як відкривали бізнеси до війни, тому мені не має з чим порівнювати. Але якщо брати, наскільки мені було важко, то це балів на 4 з 10.

"Головна проблема в тому, що є страх. Страх – бо ти не знаєш, що буде завтра. Інших обмежень я не відчув.

Саша під час тренування

- Зараз задоволений результатом? Чи виникають труднощі в підтриманні стану студії?

- Результатом своєї справи ми задоволені. Про це говорять відгуки клієнтів. А от чи виникають труднощі в підтриманні стану студії, то – так. Дуже багато нюансів з’явилось з приходом зими, холодів.

- Які саме нюанси?

- У нас зовсім там не було ніякого опалення. Тому, ми спочатку купили теплову пушку. Але згодом зрозуміли, що її не вистачить. Отже, потім купили ще газовий обігрівач. Наче й вистачило того обігрівача, але з’явилась інша проблема: вранці, коли приходиш – все тепле повітря перетворюється в сирість, запотівання стін та вікон. Тому, приходилось також боротись з пліснявою.
 

«Клієнти говорили, що аби не молодь, аби не наш ентузіазм, то місто було б мертвим»


- Які були у тебе страхи перед тим, як зробити такий рішучий крок та відкрити свою справу? Як ти їх подолав?

- Страх був, що людям будуть не цікаві заняття без тренажерів, адже всі звикли, що тренажери всьому голова. Але сучасний світ вже від цього відходить, і з’являється багато інших направлень. І нашим завданням було доносити до людей нову культуру спортивних занять. Доносити філософію здоров’я, перш за все. Але цей страх пройшов після двох тижнів, як ми відкрились. Людям сподобалось, пішли рекомендації, тому робота і лише рух вперед допомогли мені подолати страх.

- Як ти вважаєш, чи збільшується ризик прогоріти під час війни в країні? Чи з цього приводу нічого не змінилось?

- На жаль, війна таке явище, що вона всі твої справи та плани ставить під великий ризик. Скільки ми знаємо жахливих історій, коли люди втрачали абсолютно все. Тому прогоріти шанс є.

- Чи важлива підтримка на етапі відкриття свого діла чи тут краще розраховувати тільки на себе? Тебе підтримували?

- Я взагалі цілеспрямована людина, і я можу робити все сам, і топити до останнього, навіть, якщо мені будуть говорити: «Не треба». Але в цей раз мене підтримали дівчина, яка також хотіла цю студію, та мама, яка говорить роби, що завгодно аби тільки тобі подобалось, а якщо вже зробиш, то май до цього серйозне відношення. Також підтримували майбутні клієнти, які говорили, що аби не молодь, аби не наш ентузіазм, то місто було б мертвим. І бажали нам лише успіху.

- Чи потрібно мати певну освіту, щоб грамотно вести бізнес, як ти вважаєш?

- Як показує практика, то досвід – це найголовніше. Але, я думаю, якщо мав би спеціальну освіту, можливо було б менше гуль (шишок) від помилок.

- Чи багато людей до тебе ходять на заняття? Які вікові категорії переважно? Більше чоловіків чи жінок?

- Ми охоплюємо більше 80 щасливих клієнтів. Вікові категорії переважно 30+. Займаються одні лише жінки. Але плануємо розширятись.

- Що б ти порадив тим, хто також хоче відкрити свій бізнес, але вагається?

- Аналізувати конкурентів і зробити краще! Якщо ти бачиш, що це виходить в інших – проаналізуй, вивчи, додай індивідуальну фішку і дій. Дія породжує результат! Страх – відкрити щось своє – це добре. Він і буде тебе мотивувати робити все, аби ти не прогорів, аби ти заробив ще більше.


Спілкувалась Юлія Ковальова, MISTOSUMY.com

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: