Українські виробники «Завод Кобзаренка» (Липова Долина) та «efarm pro» на основі шасі трактора Т-156 створили автономну машину для розмінування.
Українські виробники «Завод Кобзаренка» (Липова Долина) та «efarm pro» на основі шасі трактора Т-156 створили автономну машину для розмінування.
Як зазначається, агрегат може очищати до 1000 м2/год, пише Traktorist.ua.
«Цю машину ми називаємо «народний розміновувач», народний, тому що на базі «народного» трактора Т-156. Основною ціллю цієї розробки є можливість українських аграріїв розміновувати свої поля самостійно, бо цей процес проходить досить довго за рахунок державних та дотаційних коштів. Розробкою машини займалися «Завод Кобзаренка» та «efarm pro». Ми розробляли розмінувальний пристрій — ланцюгову фрезу і займалися переобладнанням трактора, а компанія «efarm pro» — віддаленим керуванням, тобто вся автоматика, яка управляється з пульта», — розповів Дмитро Кобзаренко, співзасновник та директор «Заводу Кобзаренка».
За його словами, ширина робочого органу розмінування становить 3 м та автономна машина може обробляти до 1000 м2/год.
«Ця машина зроблена для того, щоб українські аграрії могли зайти в поле. Першу машину ми виготовили на базі трактора Т-156, але готові адаптувати її під будь-який трактор навіть європейського виробництва, щоб відповідати потребам аграріїв — нас вже є розробка на триточкову навіску», — додав Дмитро Кобзаренко.
Своєю чергою, як зауважила міністерка економіки Юлія Свириденко, машина оснащена системою безпілотного управління і може розміновувати територію за заздалегідь заданою траєкторією. Завдяки системі точного землеробства, відстань між смугами розмінування складе лише 2 см.
За її словами, важливо те, що в машині розмінування використані деталі повністю українського виробництва, це дає можливість її ремонтувати фактично в будь-якому місті. Також це підтримка українських виробників, робочі місця і додаткові податки до бюджету.
Юлія Свириденко додала, що наразі розробка проходить підготовку до сертифікації й після завершення всіх процедур її готові запустити у серійне виробництво. За попередніми розрахунками українська машина коштуватиме суттєво дешевше, аніж іноземні аналоги подібного типу.