Завантаження ...

Скандинавська ходьба в Сумах – і для серця, і для схуднення, і для загального тонусу

Скандинавська ходьба в Сумах – і для серця, і для схуднення, і для загального тонусу фото

Від початку лютого у Сумах проходить безплатне навчання скандинавської ходьби. Частина сум’ян досі не вірять у користь ходьби з палицями. Але вже після першого тренування відчувають, як працюють не лише м’язи, але й мозок. 

Доступно абсолютно для всіх

Вже понад 10 років спостерігають сум’яни за людьми з палицями. Особливо багато їх біля Чешки та Псла. Проте більшість містян досі сумніваються в користі скандинавської ходьби, навіть не розуміють що це. Справжній інтерес проявляють переважно діти та підлітки. Вони запитують, дивуються можливостям спорту, просять палиці та одразу намагаються опанувати техніку. Якщо коротко, скандинавська або нордична ходьба — це версія ходьби з навантаженням для всього тіла, у якій використовується техніка ходьби з використанням спеціальних палиць, схожих на лижні.

Зараз сумські лікарі радять скандинавську ходьбу практично усім. Адже заперечити її користь для здоров’я і профілактики захворювань важко. Тому Міністерство молоді та спорту взялося популяризувати скандинавську ходьбу та планує створити велику мережу тренувальних майданчиків по всій Україні. 

Займатися скандинавською ходьбою у Сумах можуть усі охочі. Якщо у вас немає палиць – все що вам необхідно, це написати інструктору, а потім прийти на тренування. Ті, хто має власні палиці, приєднуються без реєстрації.

Тренування у березні проводяться щосуботи та щонеділі на березі Псла (поблизу «Гриль-парку»). Час і місце тренування можна дізнатися на сайті з однойменною назвою програми або у соцмережах тренера. Знаряддя та роботу сумського інструктора фінансує Міністерство молоді та спорту України.

Що думають про скандинавську ходьбу сум’яни

Андрій Кравцов, реабілітолог, засновник РЦ "Віднова":
«УСІМ, ХТО БАГАТО СИДИТЬ, ДУЖЕ РЕКОМЕНДУЮ СКАНДИНАВСЬКУ ХОДЬБУ»

— Лікування рухом — світовий тренд. Як і превентивна медицина в цілому. Хворобам треба запобігати, а не лікувати їх симптоми. Рух вмикає внутрішні резерви, імунну систему. В організмі людини є так звана балансуюча система, яка в положенні сидячи та лежачи виключається майже повністю, як наслідок переривається зв'язок тазу з нижніми кінцівками. Усім, хто багато сидить, я дуже рекомендую скандинавську ходьбу. Наші реабілітологи теж рекомендують, і навчають. Але у пацієнтів зазвичай мало часу на відпрацювання техніки. Тож тепер з задоволенням будемо направляти вчитися до вас.

Оксана Місчанчук, підприємниця:
«ЦЕ СПРАВЖНЄ ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД СПІЛКУВАННЯ З ПРИРОДОЮ»

—  Після народження другої дитини у мене почалися проблеми зі спиною. По завершенню курсу лікування лікар заборонив займатися спортом, але порадив скандинавську ходьбу. Я спробувала — сподобалось. Це було 6 років тому. Ходжу досі, люблю ходити, раджу займатися усім. Бо скандинавська ходьба це не лише правильне навантаження на м'язи та реабілітація хребта, а й справжнє задоволення від спілкування з природою. Заспокоює нерви, тонізує м'язи. Відчуваю себе частиною великої спільноти шанувальників скандинавської ходьби.

Леонід Галаган, пенсіонер, 75 років:
«ХОДЖУ СВОЇ 3-6-8 КМ НА ДЕНЬ З КАРДІО-ПАЛИЧКАМИ, ТАК ЇХ НАЗИВАЮ»

—  До 73 років бігав, поки лікарі не заборонили категорично. Шукав, чим замінити, щоб корисно для серця, вирішив, скандинавська ходьба — найкраще. І сімейний лікар, і кардіолог — схвалили. Ходжу тепер свої 3-6-8 км на день з кардіо-паличками. Так їх називаю. Починаю з Псельської та обходжу по колу пів міста . Міняю маршрути, щоб веселіше. Скандинавську ходьбу полюбив, вона ще й схожа на лижну техніку, а лижі я люблю (сміється). 

Наталія Орлова, дизайнер інтер’єрів:
«НЕГАТИВНІ ЛЮДИ У НАС ЯКОСЬ НЕ ЗАТРИМУЮТЬСЯ»

—  Мені деякі знайомі закидають, що це пенсіонерський фітнес. Відповідаю їм: ще подивимось. Я живу біля річки та часто бачила енергійного тренера. То надихнулась її ентузіазмом. Спочатку думала: буду виконувати одну задачу - скинути кілька кг і тримати вагу в нормі. А тепер відчуваю, як чекаю вихідних і тренування! Відчуваю, як стаю сильнішою і витривалішою, якою зарядженою вертаюсь додому - хапаюсь за роботу, як після відпочинку. І колектив зібрався веселий. Хоча, дійсно, немолодий, проте позитивний. Негативні якось не затримуються, ми їх дратуємо (сміється). 

Олександр Шумило, журналіст, блогер

 Рух — це життя! (сміється) На це нема чого заперечити.

Надія, 85 років

 —Люблю вчитись всьому новому, роблю це все життя. Давно зрозуміла користь руху. Щодня ходжу по 6 км. Тепер буду робити це з палками.

В чому користь скандинавської ходьби

Говорячи про користь скандинавської ходьби, найперше, що хочеться згадати, це  розв'язання проблеми гіподинамії, яка розповсюджена за сидячого способу життя. Правильно розподіливши вагу тіла на всі точки опори, людина "вмикає" нормальний баланс динаміки тіла та починає рухатись, використовуючи практично всі м’язи.

Головна перевага над іншими спортивними навантаженнями — правильне та м’яке кардіотренування. Рука, яка відштовхується палицею від землі у певному ритмі та з певною силою, працює як поршні помпи, зменшуючи навантаження на серце і перерозподіляючи його на судини. Цьому елементу на групових тренуваннях ми приділяємо найбільше уваги.

Достатньо 3-4 прогулянок на тиждень, щоб збільшувати витривалість організму, його супротив вірусам, зменшити втрату кальцію в період клімаксу. Два заняття з тренером і 1-2 самостійно посеред тижня — цього достатньо, щоб відчути ефект.

Скандинавська ходьба — це також аеробне навантаження, яке сприяє збільшенню об’єму легенів та спаленню жирових відкладень. Заняття "скандинавів" у Сумах проводяться виключно на природі, пересічною місцевістю, тренер не радить ходити вулицями та асфальтованим покриттям.

Антистресовий ефект скандинавської ходьби виникає не лише від спілкування з природою, а й від заспокійливо впливу ритмічних рухів та плавного розгойдування корпусу впродовж тривалого часу. Тренер пропонує спеціальну антистресову техніку.

Регулюючи довжину палиць, можна збільшувати або зменшувати навантаження на певні групи м’язів. За бажання чоловіки можуть значно збільшити біцепс за кілька тижнів щоденних занять скандинавською ходьбою. Жінки приділяють увагу м’язам ніг, загальному тонусу організму.

Важливо знати, усі переваги та оздоровчий ефект скандинавська ходьба дає лише за умови дотримання комфортного навантаження. Що це означає, тренер пояснює на заняттях. А також навчає безпечних правил тренувань

Техніка скандинавської ходьби

Техніка — ось те, що з першого погляду відрізняє справжнього “скандинава” від людей, які ходять так, як самі розуміють. Саме правильній техніці скандинавської ходьби вчить інструктор сум’ян. Кілька уроків з розбором усіх правил, а далі —  процес шліфування окремих елементів техніки. Цей процес  має відбуватися постійно. Ті, хто займаються скандинавською ходьбою давно, весь час щось вдосконалюють. Шліфування майстерності на певному етапі приносить задоволення кожному скандинаву. Тому що таке тренування переходить в розряд спортивних і це підвищує не лише самооцінку, а й приносить неймовірне задоволення. 

Палиці для скандинавської ходьби 

Інструктор приносить на тренування 30 пар палок. З власними палицями сум’ян приходить небагато. Та є вже такі, які  планують придбати —  не кожному зручно починати вихідні з тренувань в іншому кінці міста. Набагато приємніше пройтися з палками 30-60 хвилин неподалік дома. 

Середня ціна спеціалізованих палок для скандинавської ходьби починається від 650 грн (за результатами гугл-пошуку). Важливо не сплутати їх з трекінговими палками для туризму. Цьому також навчає інструктор — дає можливість випробувати різні моделі палиць. Навчитися ходити технічно і правильно з неадаптованим знаряддям набагато важче. 

«Мені зателефонували з Української школи скандинавської ходьби, де у 2015 році я отримала свій перший сертифікат інструктора, і спитали чи не хочу я проводити тренування у проєкті Активні парки. Звісно, я зраділа! Тепер у мене багато палок і навколо мене багато щасливих людей! Договір на співпрацю укладено до кінця року, тож за цей час я зможу навчити ходити правильно і красиво  сотні, можливо тисячі сум'ян! Проте, хочу наголосити, скандинавська ходьба приносить користь навіть тим, хто ходить по-своєму. Головне, відчувати та утримувати протягом тренування певне навантаження. Насправді, технік скандинавської ходьби безліч.  Звичайні перехожі навіть мені періодично підказують як ходити ”правильно” (сміється). Досвідчених скандинавів я також запрошую для обміну досвіду. Популяризація скандинавської ходьби та здорового способу життя — наша спільна справа», — зазначає Анна Крамар, сертифікована інструкторка.

Група Скандинавської ходьби у Сумах у Facebook
Сторінка тренерки

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: