Завантаження ...

Скільки потрібно грошей на місяць, щоб зараз прожити у Сумах? (ОПИТУВАННЯ)

Скільки потрібно грошей на місяць, щоб зараз прожити у Сумах? (ОПИТУВАННЯ) фото

Ті сум’яни, які погодилися на розмову, частіше за все називають цифру в 10 тисяч. Саме така сума закриває більшість потреб мешканців щомісяця. Комусь стільки вистачає лише на їжу, комусь на все, включаючи ліки, хтось називає цю цифру в перерахунку на одну людину, декому вистачає на двох.

Насправді, питання, скільки зараз потрібно на місяць, щоб прожити у Сумах, ставлять ті сум’яни, хто за кордоном. Вони бояться повертатися додому, згадуючи перші голодні тижні війни. Крім того, порівнюють прогнозовані доходи в старій новій реальності з тим, що мають зараз в Європі. Місцеві ж просто живуть, тримаючись за роботу, дякуючи Богові за те що мають.

Розмови про гроші, звісно, тема – делікатна. Тож охочих говорити про них відверто, виявилось небагато. Та після десятого опитаного певні висновки зробити все ж можна. Зі спостережень, за відпочинок, одяг та розваги, сум’яни навіть не згадують. Окремо хочеться зазначити настрій, з яким сьогодні містяни говорять про гроші. Спокійно, не бідкаються, не нарікають, не жаліються на владу, просто констатують факти, розповідаючи про своє життя.

Цього тижня журналісти сайту MISTOSUMY.com звернулися до сум’ян з таким конкретним питанням:

- Скільки грошей потрібно Вам чи Вашій родині, щоб вистачало на всі базові потреби?

Юлія

— У нас родина з двома дітьми. Якщо не купувати піцу, каву, таке інше - приблизно 30 тисяч на місяць. Діти обходяться недешево: одній – суміші, другій – сніданки у школу. Така сума нам потрібна саме на базові потреби.

Оксана

— У нас двоє дорослих і двоє дітей. Щоб жити комфортно, на кожного потрібно близько 10 тисяч гривень. А якщо реально рахувати по статтях витрат, то так: мінімальна сума на продукти – 12 тисяч, комуналка та авто – ще 6 тисяч, оренда квартири – 5 тисяч, ну і на різні дрібні потреби – ще пару тисяч гривень.

Юлія

— У порівнянні з довоєнним часом все подорожчало на 50-100%. Тепер на родину з 4 осіб потрібно мінімум 20 тисяч гривень, якщо мова йде про базові потреби. А якщо врахувати одяг і різне – потрібно мати 10 тисяч на одного члена сім'ї’.

Аліна, викладачка вишу

— Я живу зараз в Сумах з батьками, працюю дистанційно. Тож на їжу витрачаю лише пару тисяч, ще тисячу – на вітаміни та ліки, на кота – мінімум 600 гривень, далі проїзд та дрібниці – ще орієнтовно тисячу гривень. Звісно, у Сумах все подорожчало, важко не помітити.

Тамара 69 років та Людмила 70 років

— У нас приблизно однакова ситуація. Пенсія 3400-3800 гривень. Базові потреби наші фінансують діти: сплачують комуналку, купують ліки, одяг, ще й трошки грошей дають. Щоб просто жити  більш-менш нормально потрібно 10-15 тисяч гривень на місяць.

Інші учасники опитування побажали залишитися анонімними

Ніна, 70 років

— Нам, на двох з собакою, 10 тисяч гривень вистачає.

Дмитро, 76 років

— Звісно, я рахую! І можу назвати вам точну суму – 9500 гривень для нас, двох пенсіонерів. Це в нуль: їжа, враховуючи овочі та фрукти з городу, комуналка, раз на тиждень бензин –  поїхати на дачу, і на ліки 300-800 гривень щомісяця. Усе, що у нас залишається, ми відкладаємо на подушку безпеки, а як же!

Віктор, 58 років, пенсіонер

— Мені моє життя обходиться в 10 тисяч гривень. На ліки, їжу, комуналку. Звісно, дача допомагає, хоча тут я не рахував, може вона й збиткова. Та влітку все ж користь від неї є – зелень, овочі, ягоди.

Олена, 55 років

— Працюємо вдвох з чоловіком, син воює. 10 тис. грн нам вистачає: продукти – 6 тисяч гривень, ліки – 500 гривень, інше – це комуналка, мийні засоби, дрібниці. Одяг ми не купуємо, це зараз не головне. Алкоголь вирішили не вживати аж до кінця війни, таке наше рішення.

Тетяна, 33 роки

— У нас села немає, працюємо вдвох, дітей двоє, тож намагаємось економити. У 20 тисяч вкладаємось. З них – 3,5 тисячі  – комуналка, тисяча – авто, бо інколи кудись їздимо, тисяча – одяг дітям, ліки – 1,5 тисячі гривень. Звісно, важкувато.

Тетяна, 65 років

— Я не знаю скільки. Пенсію не заробила – стажу не вистачило навіть на соціальну. У нас чоловік все рахує, він ще працює. Я йому довіряю, проживемо якось.

Катерина, 35 років

— Чоловік воює, у нас двоє дітей. Важко, бо ще й батькам треба допомагати. Життя подорожчало десь на 50 відсотків за останні роки. Але ми втрьох з дітьми намагаємося вкладатися в 15-16 тисяч гривень.

Валентина, 60 років

— Нам, на двох з чоловіком, 15 тисяч гривень вистачає прекрасно! (сміється) Так, ми вдвох працюємо та отримуємо пенсію. Потрошку відкладаємо, зараз приблизно 20% доходів. Я роблю так все своє життя. Раніше відкладала більше. Якщо є можливість, звісно, треба накопичувати, навіть зараз.

Ігор, Марія, 61 та 60 років

—13-15 тисяч гривень на двох потрібно, це мінімум. А в реальності більше: комуналка 3,5 тис. грн, їжа – 10 тис., ліки – 1,5 тис., авто – 3,5 тис.  Звісно, крім цього ще купа потреб, які не базові, але від них нікуди не дінешся: свята, дні народження, онуки.
 


Анна Крамар для MISTOSUMY.com
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: