Завантаження ...

Грумінг тварин – що це та навіщо

Грумінг тварин – що це та навіщо фото

А чи відвідує ваш улюбленець послуги грумінгу? Чи вважаєте за непотрібне? Грумінг – одна з найважливіших складових правильного догляду за вашим чотирилапим товаришем. Ви у буквальному сенсі робите йому своєрідну «зачіску», що й робить процес грумінгу особливим. Адже це не тільки про чистоту та порядок, а й про забезпечення здоров’я та комфорту пухнастика.

У статті MISTOSUMY.com разом з майстром Вікторією від студії HappyPets ми розповімо про користь грумінгу, його види, наслідки ігнорування процедури та підходу до кожного маленького чи великого відвідувача.

На фото майстер Вікторія зі своїми відвідувачами
 

Грумінг – що це

Як такий, грумінг — це процедура догляду за тваринами куди відносять: обробку шерсті, стрижку, догляд за кігтями, очищення вух і очей тощо. До того ж вона охоплює підтримку загального здоров'я і гігієни тварини.

- Насамперед, я б хотіла сказати, що грумінг – це не просто про гарну стрижку. Це про комплексний підхід до кожного носика. Це про красу, здоров’я, як самої тваринки, так і її шерсті. Це про знаходження спільної мови з кожним пухнастиком, - розповідає Вікторія.
 

Залежно від виду чи потреб тварини, процедура повного пакету грумінгу має низку особливостей:

 • Стрижка;
 • Обстригання кігтів;
 • Чистка вух та очей;
 • Купання;
 • Зубна гігієна;

- Відвідування грумінгу зараз стало необхідною складовою у догляді за тваринами. Дуже тішить, що власники розуміють важливість регулярного догляду за своїми улюбленцями. А ми, у свою чергу, їм у цьому допомагаємо, - коментує наша героїня.

На фото один з гостів HappyPets

Існуючі підвиди грумінгу

Варто зазначити, що існують різні види грумінгу, які відрізняються залежно від виду тварини чи її потреб. 

До основних виокремимо:

 • Грумінг собак та кішок містить купання, окантовку лап, морди, гігієнічних зон, підстригання кігтів, чистка вух, парфюм;
 • До грумінгу коней входить догляд за шкірою, чищення копит, чистка вух та очей, обробка гриви та хвоста, ванні процедури тощо;
 • Грумінг птахів — це усунення перини, чищення дзьоба та ніг, купання, обрізання кігтів тощо.

- Для того, щоб пухнастик виглядав охайно, ми радимо відвідувати грумінг раз на місяць. А відповідно до породи вашого улюбленця обирається правильний догляд: кого чешуть, кого миють, кого стрижуть, - розповідає Вікторія.
 

Користь від грумінгу

А яка ж користь від грумінгу та чи варто взагалі його робити своєму улюбленцю?

 • Здоров'я шкіри та волосся/шерсті. Регулярна чистка та догляд за шерстю чи волоссям сприяють покращенню шкіри та запобігають виникненню шкірних проблем: подразнення, виразки, вовняні клубки;
 • Зрізання кігтів допомагає уникнути проблем з ними, такими як перерізи, вивихи або неправильний ріст;
 • Очищення очей та вух забезпечує уникнення інфекцій, подразнень та накопичення бруду;
 • Чищення зубів допомагає уникнути зубних захворювань та слугує підтримкою загального здоров'я ротової порожнини.

Регулярний грумінг чи то вдома, чи у студії допомагає Вашому улюбленцю виглядати доглянутим, а їх шерсть та інші частини тіла залишатимуться здоровими та привабливими.

- Взагалі, не уникайте грумінг, бо якщо нехтувати доглядом за твариною, це може призвести не тільки до неохайного вигляду, а й до проблем зі шкірою та шерстю, - попереджає Вікторія.
 

Підхід до кожного відвідувача

Підхід до кожного носика має свої особливості, адже це залежить від його характеру, потреб та реакції на людей. Якщо говорити про загальні вимоги, то можемо виокремити наступне:

 • Собаки. У догляді за песиками потрібно бути терплячими та дбайливими, особливо, якщо вона має негативний досвід подібної процедури. Майте на увазі породу, оскільки деякі потребують більше уваги до шерсті, кігтів тощо. Говоріть з нею, хваліть, використовуйте пестливі слова, щоб у песика надалі не було негативного настрою чи реакції на грумінг.
 • Кішки. Підхід до кішок потребує уважність та терплячість. Сімейство котячих можуть бути вразливими на сторонні дотики. Використовуйте лише спеціальні інструменти. Не намагайтеся провести процедуру кішці, яка мала до цього негативний досвід роботи з грумерами.
 • Коні. Враховуйте те, що кожен кінь має свої улюблені та неприємні зони дотику, тому будьте обережними при роботі з ними. Використовуйте спеціальні інструменти догляду. Навчіться розпізнавати ознаки стресу або дискомфорту у коней під час грумінгу. Спостерігайте за їхньою реакцією.
 • Птахи. Ніжність та обережність — найголовніші ваші інструменти у роботі з тим же папугою, адже їх шкіра та пір'я можуть надто чутливими. 

Якщо підсумувати усі поради, то можемо виокремити кілька порад: уважність, терпіння, розуміння потреб кожного виду тварин, їх особливості та реакції на доглядові процедури.

А записатися до майстра-професіонала зі студії HappyPets можна через їх Instagram.

Контактний номер: (+380) 50 038 0878

Графік роботи: Пн-Пт: 10:00-18:00 | Сб-Нд: 10:00-17:00

Адреса: проспект Михайла Лушпи 5/30, навпроти ТЦ «Лавина»

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями: