У Дружбівській міській раді пояснили вибір новоої назви міста.
“ЧОМУ САМЕ ЖУРАВСЬКЕ???
Давайте трохи згадаємо історію…
До речі, міською радою подавалася пропозиція щодо назви Михайлівське, але нам її не погодили і Верховною Радою прийнято рішення згідно історчних фактів.
Колись тут у межах міста протікала ріка Журавель, широка і повноводна. Русло ріки збереглося до теперішнього часу, а замість річки залишився струмок, який несе свій скромний водний багаж у річку Івот.
В поймах р.Журавель мешкали численні скопища журавлів, що і послужило походженню назви місцевості, самої річки і поселень, які виникли тут – Журавлине городище, потім Журавка і Юрасівка, названа ім’ям козака Юрася, який поселився в цих місцях.
Вперше с.Журавка і с.Юрасівка згадуються в історичних документах у 1668 р.
Відомості про засновників Хутора-Михайлівського:
Володів цими землями поміщик Андрій Гамалія, син якого був прибічником І.Мазепи. Після Полтавської битви ці села Петро І відібрав у зрадника Гамалії і подарував їх видатному дипломатові генерал-адміралу Головину Федору Олексійовичу. Постійні роз’їзди і утримання пишного дипломатичного оточення потребували грошей, і Головин продав даровані йому землі українському магнату Василю Кочубею, Генеральному судді.
У 30-х роках ХІХ ст. навколишні землі купив у нащадків В.Кочубея таємний радник Глухівського повіту Чернігівської губернії, мільйонер Артемій Якович Терещенко і у 1835 р. побудував цукровий завод, про що згадується в історичних джерелах. Поряд з заводом виросло робітниче селище, яке А.Я. Терещенко назвав на честь сина Михайла – Михайлівським”, - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо: у Верховній Раді збираються перейменувати місто Дружба та 10 сіл у Сумській області.